Carina Vogt

przez Vivienne Stycz

Carina Vogt urodziła się 5 lutego 1992 roku w Schwabisch. Jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek niemieckich. Niestety, w ostatnim czasie przekazała informacje o tym, że kończy swoją sportową karierę. Dlatego w tym poście postaramy się przedstawić Wam jej wszystkie największe sportowe osiągnięcia.

Początki Kariery

Swoje pierwsze kroki w tym sporcie stawiała już w wieku siedmiu lat, kiedy to wzięła udział w zawodach dla dzieci w Riezlerm. Jej skoki osiągnęły już wtedy długość 12,5 oraz 13,5 metra. Tym samym te odległości pozwoliły jej na wygranie tych zawodów. W 2008 roku zdobyła swoje pierwsze podium na zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, a była to trzecia lokata.

Sezon 2012/13

Kilka lat później bo w roku 2012, Carina wystąpiła na Mistrzostwach Świata Juniorów w Erzurum. Na tych właśnie mistrzostwach wywalczyła swój pierwszy medal w karierze. Pierwszy, ale jak się później okazało nie ostatni. Ten rok był dla niej na pewno udany, ponieważ kilka miesięcy później stanęła na podium w zawodach najwyższej rangi seniorów. Były to zawody z cyklu Grand Prix. Tego samego roku zaliczyła także swój debiut w Pucharze Świata, dzień później 8 stycznia wywalczyła swoje pierwsze punkty zajmując 35. miejsce, podczas zawodów w Hinterzarten.

Sezon 2013/14

Ten sezon też był udany, ponieważ w tym właśnie sezonie po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata stanęła na podium było to wtedy trzecie miejsce. Na Mistrzostwach Świata w Predazzo wraz z Ulrike Graessler, Severinem Freundem i Richardem Freitagiem na zawodach mikstów wywalczyła brązowy medal. Wtedy pokazała wszystkim, że drzemie w niej ogromny potencjał, a ujawnił się on już rok później na igrzyskach olimpijskich.

Sezon 2014/15

Na pewno jednym z jej największych osiągnięć jest wywalczony złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Sochi. Carina nie była główną faworytką do wywalczenia złota, na co na pewno miało również wpływ to, że na swym koncie nie miała jeszcze zwycięstwa w Pucharze Świata. Ale ku zaskoczeniu wszystkich to na jej szyi zawisł złoty medal. To ona została pierwszą w historii mistrzynią olimpijską. Niestety po igrzyskach musiała zakończyć sezon z powodu problemów z kolanem i późniejszą operacją.

Kolejne sukcesy

Jak się później okazało igrzyska były początkiem passy sukcesów Cariny w tym sporcie. W sezonie 2014/15 odniosła swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo na skoczni Zao w Japonii, a następnie w Hinzenbach.

Podczas mistrzostw świata w Falun w 2015 roku sięgnęła po tytuł mistrzyni świata, a dwa dni później świętowała złoto w drużynie mieszanej. Tak samo dla Cariny wyglądały Mistrzostwa Świata w 2017 roku w Lahti. Tam również w konkursie drużyn mieszanych wspólnie ze Svenją Wurth, Andreasem Wellingerem i Markusem Eisenbichlerem zdobyła złoty medal.

Kariera pod znakiem kontuzji

Na początku lipca 2019 roku Carina Vogt doznała poważnego urazu, jakim jest zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie podczas upadku na treningu. Niestety ta poważna kontuzja spowodowała że Vogt musiała odpuścić cały sezon 2019/20.
Rok później gdy miała już powrócić do startów w zawodach doznała kolejnej kontuzji, tym razem stawu skokowego, co zmusiło ją do kolejnej siedmiotygodniowej przerwy . Tej zimy wystartowała tylko w dwóch konkursach Pucharu Świata, ponieważ w trakcie sezonu przeszła kolejne operacje i nawroty kontuzji. Przez kontuzje, które przeszła Carina Vogt na początku 2022 roku postanowiła zakończyć swoją sportową karierę.

Na koniec serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych –Twitter,  Instagram i Facebook.

Źródło informacji: własne
Źródło grafik: ig: carina_vogt

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać