Ulrichova i Rygl z triumfami w mieście Lomnice nad Popelkou

przez Zuzanna Karwacka

W piątek Czesi rozegrali u siebie krajowe zawody na obiekcie Skokanské můstky o punkcie K, umieszczonym na 70 metrze. Jak poradzili sobie mężczyźni oraz kobiety w kategoriach ,,Open” w miejscowości Lomnice nad Popelkou? Kto oprócz Ulrichovej, a także Rygla plasował się w czołówce? Zapraszamy do dalszej części wpisu!

Skokanské můstky Lomnice nad Popelkou, fot. Jakub Podobský

Mężczyźni

W konkursie tym na starcie pojawiło się 40 zawodników. Sportowcy ruszali z siedmiu różnych poziomów belek: 3, 5, 6, 7, 9, 11. oraz 12. Styl skoczków oceniało pięciu arbitrów z Czech, jakimi byli: Marketa Ciklova, Jana Koziskova, Zdenek Hnyk, Cestmir Kozisek oraz Jiri Matosek.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunął się młody Czech – David Rygl, który dzięki swojej próbie na 75.5 metra, ocenionej na 56 punktów, wyprzedzał znanego Romana Koudelke (68 m) o 3.6 oczka. Trzecie miejsce zajmował wówczas kombinator norweski – Jiri Konvalinka (78 m). W czołowej piątce znaleźli się także: Benedikt Holub (70.5 m) oraz Jan Vytrval (72 m).

Ostatecznie pozycji lidera do końca zawodów nie oddał już David Rygl, który w drugiej serii dołożył notę 122.4 punktu za skok o długości 71.5 metra. Srebrną lokatę wywalczył sobie Bendeikt Holub (71.5 m). Na brązową pozycję zasłużył sobie natomiast Roman Koudelka (66.5 m). Warto zaznaczyć, że doświadczony Czech startował dwukrotnie ze zdecydowanie najniższego poziomu belki.

Kobiety

Swoją okazję do zaprezentowania w mieście Lomnice nad Popelkou miały także kobiety. Zawodniczki miały ustawioną belkę na 12. oraz 14. poziomie. Ich skoki oceniał ten sam skład sędziowski.

Na półmetku zwycięską pozycję objęła Klara Ulrichova. Stało się tak dzięki jej próbie na 66.5 metra, przy łącznej sumie 53.5 punktu za styl. Za jej plecami plasowała się natomiast Anezka Indrackova (66 m). Podium uzupełniała znacznie starsza od dwóch rodaczek Karolina Indrackova (62.5 m). Veronika Jencova na tym etapie traciła do podium 2.7 oczka po uzyskaniu rezultatu 61.5 metra. Piąty wynik należał zaś do Julie Osmerovej (62 m).

Koniec końców triumf świętować mogła Klara Ulrichova (67 m). Skład osobowy podium, ani kolejność nazwisk nie zmieniła się po drugiej serii, gdyż Anezka Indrackova zaprezentowała w niej 65-metrowy skok, natomiast Karolina Indrackova lądowała na odległości 59.5 metra. Tuż za podium, ze stratą zaledwie 0.5 punktu znalazła się Jencova (60.5 m). Pierwsze cztery zawodniczki tych zmagań ruszały z belki ustawionej dwa poziomy niżej od reszty.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, czech-ski.com

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać