COC w Lake Placid: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Małgosia Mikulska

Podobnie jak Letnie Grand Prix, rywalizacja Letniego Pucharu Kontynentalnego dobiega końca. Finałowe zawody odbędą się w amerykańskim Lake Placid. Liderem zmagań jest Clemens Leitner, który ma aż 84 punkty przewagi nad drugim Piusem Paschke. Zapraszamy do śledzenia tych zmagań na łamach naszego portalu.

fot. Maksim Bartolj

Skocznia

Skocznia MacKenzie Interval Ski Jump Arena (K115, HS128), wchodzi w skład kompleksu olimpijskiego. Poza nią w okolicy znajdują się obiekty K90, K48, K20 oraz K10. Dwukrotnie odbywały się tam igrzyska olimpijskie – w 1932 i 1980 roku. Ubiegłej zimy miały miejsce tam historyczne zawody. Po pierwsze, rywalizacja Pucharu Świata powróciła do Lake Placid po 33 latach. Po drugie natomiast, po raz pierwszy został rozegrany konkurs duetów, czyli nowa formuła rywalizacji drużynowej.

Letnim rekordzistą skoczni jest Michael Hayboeck, który w zawodach Pucharu Kontynentalnego w 2022 roku doleciał na odległość 131.5 m.

Listy startowe

W zawodach bierze udział 32 skoczków z 7 krajów: Stanów Zjednoczonych, Polski, Słowenii, Niemiec, Kazachstanu, Norwegii oraz Austrii. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będzie się bić aktualny lider Clemens Leitner, a także Pius Paschke i Maximilian Steiner.

PEŁNA LISTA STARTOWA: TUTAJ

Polska reprezentacja liczy zaledwie dwóch skoczków. Do Lake Placid przyjechali Maciej Kot i Jakub Wolny.

ZOBACZ TEŻ: DUET POLAKÓW NA STARCIE ZAWODÓW W LAKE PLACID

Harmonogram

Początkowo zaplanowane były zawody zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niestety, decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zawody Pucharu Interkontynentalnego Pań zostały odwołane.

Harmonogram COC w Lake Placid, fot. Maksim Bartolj

COC w Lake Placid 2022

Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid odbyły się także w roku ubiegłym. Program zawodów był wtedy bardzo napięty, ponieważ zostały rozegrane po trzy konkursy mężczyzn i kobiet. Panowie rywalizowali na dużym obiekcie, natomiast panie na skoczni normalnej. Co ciekawe, mimo tylu konkursów mieliśmy jedynie dwóch zwycięzców. Michael Hayboeck oraz Abigail Strate całkowicie zdominowali zmagania, zwyciężając trzykrotnie.

Tamte zawody były także owocne dla polskich zawodników. Aleksander Zniszczoł nie schodził z podium. Dwukrotnie był drugi, raz trzeci. Tomasz Pilch natomiast zajmował trzecie i drugie miejsce.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać