Coupe de France w Premanon: Baud, Brocard oraz Woodbridge triumfują w konkursie skoków

przez Martyna Okrzesik

We francuskim Premanon, odbyły się kolejne konkursy w ramach Coupe de France w skokach narciarskich. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach, na obiekcie HS90. Ostatecznie rywalizacja została w zdominowana przez kombinatorów norweskich.

Matteo Baud, fot. MAXPPP/KIMMO BRANDT

Hommes

W kategorii mężczyzn wystartowało czternastu zawodników. Na starcie nie pojawili się Tom Rochat oraz Paul Guyot. W pierwszej serii obowiązywała 8. platforma startowa, natomiast w rundzie finałowej 6. poziom najazdu.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął zawodnik kadry narodowej w kombinacji norweskiej – Matteo Baud. W obu rundach, Francuz oddał najdłuższe próby w swojej kategorii. W pierwszej serii Baud wylądował zaledwie pół metra przed punktem HS, wynoszącym 90 metrów, natomiast w finale uzyskał odległość 78.5 metra. Na drugim stopniu podium uplasował się jego starszy kolega z drużyny – Laurent Muhlethaler. Dwuboista poszybował na odległość 83.5 oraz 78 metrów. Podium uzupełnił 18-letni Faustin Moureaux (84 & 76 m), tym samym okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii U20.

Wyniki w najlepszej piątce uzyskali także Marco Heinis (80.5 & 75 m) oraz Gael Blondeau (72.5 m).

Alessandro Batby (71 & 76.5 m) uplasował się dopiero na dziesiątej lokacie.

źródło: FFS

Hommes U17

W kategorii mężczyzn do lat siedemnastu, wzięło udział dwudziestu dwóch zawodników. Zmagania w całości przeprowadzono z 14. platformy startowej.

Smaku zwycięstwa zaznał Sebastien Woodbridge, który poszybował na odległość 85 oraz 86.5 metra. Drugi wynik wywalczył triumfujący w czwartkowych zmaganiach w Chaux-Neuve – Abel Clevy (82 & 82.5 m). Brązowy medal zawisł na szyi Marceau Liardona (80 & 78.5 m).

Czołową piątkę dopełnili także Simon Pagnier (79.5 & 79 m) oraz Robin Delval (78 & 83.5 m), który okazał się najlepszy w kategorii do lat piętnastu.

źródło: FFS
źródło: FFS

Dames

W rywalizacji wzięły udział także kobiety. Swoje skoki z 15. oraz 13. platformy startowej, oddało jedenaście zawodniczek.

Po triumf w piątkowym konkursie sięgnęła Lena Brocard, która na co dzień trenuje kombinację norweską. Dwuboistka zaprezentowała skoki na odległość 88.5 oraz 79 metrów, co w obu seriach okazało się najdłuższymi próbami. Wówczas drugą notę wywalczyła Lilou Zepchi-Ducrot (81 & 76.5 m). Ostatecznie francuska juniorka, triumfowała w kategorii do lat 20. Na najniższym stopniu podium stanęła Romane Baud (78 & 74 m).

Lokaty w najlepszej piątce, wywalczyły także Anaelle Paris (81 & 67 m) oraz Marie Thomas Couturaud (74 & 66.5 m).