Coupe de France w Premanon: Romane i Matteo Baud najlepsi w zmaganiach w kombinacji norweskiej

przez Martyna Okrzesik

We francuskim Premanon, oprócz konkursów skoków, przeprowadzono także zmagania w kombinacji norweskiej, w ramach cyklu Coupe de France. Zmagania odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych, a smaku zwycięstwa zaznało m.in. rodzeństwo Baud.

Matteo Baud, fot. Nordic Focus

ZOBACZ TEŻ: COUPE DE FRANCE W PREMANON: BAUD, BROCARD ORAZ WOODBRIDGE TRIUMFUJĄ W KONKURSIE SKOKÓW

Hommes

W kategorii seniorów, wzięło udział ośmiu kombinatorów norweskich.

Ostatecznie po zwycięstwo w biegu na 10 km, sięgnął Matteo Baud, który był liderem już po serii skoków. Baud na starcie miał czterdzieści sześć sekund przewagi, nad zajmującym drugą pozycję Laurentem Muhlethalerem (+46.6). Ostatecznie Muhlethaler utrzymał swoją drugą lokatę, a podium dopełnił Gael Blondeau (+1:05.1).

Lokaty w najlepszej piątce wywalczyli także Edgar Vallet (+1:38.9) oraz Antoine Gerard (+1:54.8). Szóstą notę uzyskał Mael Tyrode (+3:01.6), natomiast najlepszy w kategorii U20 okazał się siódmy Lilian Treand (+3:09.4).

źródło: FFS

Hommes U17

Kategoria mężczyzn do lat siedemnastu, liczyła siedmiu dwuboistów.

Triumfatorem rywalizacji okazał się Marceau Liardon, który przebiegł dystans pięciu kilometrów w czasie 14:14.2. Tuż za jego plecami, ze stratę niespełna półtorej sekundy, uplasował się Simon Pagnier. Podium zmagań dopełnił Joseph Issartel (+1:37.7).

Augustin Tanchoux (+2:13.0) wywalczył czwartą pozycję. Lokatę w najlepszej piątce uzyskał także Adriano Gros (+3:07.0).

źródło: FFS

Hommes U15

Grupa do lat piętnastu, liczyła dziewięciu zawodników.

Smaku zwycięstwa, po biegu na trzy kilometry, zaznał Robin Delval, który prowadził na półmetku rywalizacji. Delval dotarł do mety z czasem 8:21.7, co dało mu pewny triumf. Na drugim stopniu podium uplasował się Loris Lecomte (+1:01.6), a najlepszą trójkę dopełnił Gabin Haton (+1:31.1).

Kolejne lokaty objęli Gaby Vandel (+1:42.2) oraz David Barkats Brandina (+2:04.5).

źródło: FFS

Dames

W zmaganiach kobiet, wystartowało sześć zawodniczek.

Ostatecznie zwyciężczynią piątkowego konkursu, po wyścigu na pięć kilometrów, okazała się Romane Baud. Zawodniczka dotarła do mety z czasem 17:31.1, tym samym pewnie pokonując Anaelle Paris (+57.9), która była najlepsza w kategorii do lat siedemnastu. Czołową trójkę dopełniła Justine Mengin (+1:24.3).

Na kolejnych lokatach sklasyfikowane zostały Maela (+1:44.3) oraz Oriane Didier (+2:25.8), a także Zoe Haton (+3:23.1).

źródło: FFS

Dames U15

Rywalizację przeprowadzono także w kategorii kobiet, do lat piętnastu. Na starcie zjawiło się pięć dwuboistek.

Zwyciężczynią piątkowego konkursu, po biegu na trzy kilometry, okazała się Laly Pingat, która po zmaganiach na skoczni, plasowała się na drugim miejscu. Na pozycjach medalowych, sklasyfikowane zostały także Aziloe Cahu (+46.0) oraz Loa Jeantet (+1:14.0).

Kolejne dwie lokaty uzyskały Capucine Mesnil (+1:34.3), która prowadziła po rundzie skoków, a także Lilou Tatu (+3:12.5).

źródło: FFS

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać