Daniel Huber po piątkowym konkursie: ,,Pomyślałem, że dla historii będzie lepiej, jeśli Peter tutaj wygra”

Daniel Huber uplasował się na drugiej pozycji podczas piątkowego konkursu Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Seria trzech podium Austriaka z rzędu, została jednak przyćmiona przez zwycięstwo głównego aktora finałowego weekendu zawodów na Letalnicy (HS240) – Petera Prevca.

Daniel Huber, fot. Małgorzata Mikulska

,,Pomyślałem, że dla historii będzie lepiej, jeśli Peter tutaj wygra”

Peter Prevc zwyciężył przedostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Słoweniec oddał dwie świetne próby na odległość 237.5 oraz 231 metrów na słynnej Letalnicy (HS240) w Planicy. Dla kończącego karierę 31-latka, był to powrót na najwyższy stopień podium po czterech latach, a także dwudziesty czwarty triumf w karierze.

W cieniu fenomenalnego występu Petera Prevca, znalazł się 31-letni Daniel Huber, który zakończył rywalizację na drugiej lokacie. – „Czuję się bardzo dobrze. Pomyślałem, że dla historii będzie lepiej, jeśli Peter tutaj wygra. Lekko oszalałem w locie, a tutaj jest to bardzo wrażliwe. Peter spisał się dziś najlepiej, trzeba to przyznać bez zazdrości” – skomentował Austriak.

Daniel Huber, Peter Prevc, Johann Andre Forfang, fot. Malgorzata Mikulska

Huber posiadał zaledwie 3.6 punktu starty do odnoszącego wiktorię Prevca. Pomimo niewielkiej starty, reprezentant SC Seekirchen nie był załamany. Dla Austriaka jest to trzecie podium z rzędu w obecnej kampanii, w tym siódme w dotychczasowej karierze. 31-latek dwukrotnie uplasował się na podium zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, na jego drugim i pierwszym stopniu. ,,Mnie to bardzo pasuje. Moja seria trzech podium jest genialna i niewiarygodna” – wyznał Daniel Huber.

Tym samym Daniel Huber stał się liderem cyklu Planica 7. Austriak po piątkowym konkursie, na swoim koncie posiada 655.6 punktów cyklu. Kolejne dwie pozycje zajmują obecnie reprezentanci Słowenii – Timi Zajc (646.2 pkt), a także Peter Prevc (642.8 pkt).

Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 9:30.

źródło: skiaustria.at