Dziewięciu Norwegów na starcie zawodów Pucharu Świata w Lahti

przez Martyna Okrzesik

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, przenoszą się na północ Europy, na obiekt Salpausselkä (HS130) do fińskiego Lahti. Na skoczni w Finlandii, odbędą się zarówno zmagania kobiet, jak i mężczyzn. Ostatecznie na starcie pierwszoligowych zmagań obejrzymy dziewięciu reprezentantów Norwegii.

Johann Andre Forfang, fot. Małgorzata Mikulska

ZOBACZ TEŻ: CONSTANTIN SCHMID POWRACA DO RYWALIZACJI W PUCHARZE ŚWIATA!

Kadra mężczyzn

Powołanie na zawody w Lahti otrzymało sześciu norweskich skoczków narciarskich. W zawodach Pucharu Świata w Finlandii wezmą udział Marius Lindvik, Kristoffer Eriksen Sundal, Johann Andre Forfang, a także Halvor Egner Granerud.

Względem rywalizacji w Oberstdorfie, w drużynie zaszły dwie zmiany. Do rywalizacji pierwszoligowej powraca 24-letni Fredrik Villumstad, który wywalczył reprezentacji Norwegii dodatkowe miejsce startowe, dzięki dobrym wsytępom w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowo na Salpausselkä (HS130) powróci także niespełna 34-letni Robert Johansson. W Lahti nie pojawią się natomiast Robin Pedersen oraz Sindre Ulven Joergensen.

Fredrik Villumstad, fot. Zofia Hunkiewicz

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft, z sumą 1546 punktów. Drugą pozycję w tabeli zajmuje reprezentant Japonii – Ryoyu Kobayashi (1277 pkt), zaś najlepszą trójkę dopełnia Niemiec – Andreas Wellinger (1178 pkt). Najlepszym z Norwegów, jest obecnie szósty Marius Lindvik (601 pkt).

ZOBACZ TEZ: ZAWODY PUCHARU ŚWIATA W LAHTI BEZ TIMIEGO ZAJCA!

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, do do Finlandii udadzą się trzy reprezentantek Norwegii. Powołanie na pierwszoligowe zawody otrzymały Silje Opseth, Thea Minyan Bjoerseth, a także Eirin Maria Kvandal.

Obecną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich jest Słowenka Nika Prevc, z sumą 1079 punktów. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się Austriaczka Eva Pinkelnig (871 pkt), zaś trzecią pozycję obejmuje reprezentantka Japonii – Yuki Ito (826 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną Norweżką, jest dwunasta Eirin Maria Kvandal (403 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti

Czwartek, 29 lutego 2024
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 1 marca 2024
08:00 – Seria próbna kobiet
09:00 – Konkurs kobiet
14:30 – Oficjalny trening mężczyzn
15:45 – Kwalifikacje mężczyzn
17:00 – Konkurs mężczyzn

Sobota, 2 marca 2024
15:15 – Seria próbna
16:15 – Konkurs drużynowy mężczyzn

Niedziela, 3 marca 2024
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: skiforbundet.no

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać