Zawody Pucharu Świata w Lahti bez Timiego Zajca!

przez Martyna Okrzesik

Rywalizacja Pucharu Świata kobiet oraz mężczyzn, w skokach narciarskich, przenosi się na północ Europy, a dokładniej do fińskiego Lahti, na obiekt Salpausselkä (HS130). Słoweński Związek Narciarski ogłosił składy reprezentacji Słowenii na pierwszoligowe zawody w Finlandii. Na starcie zmagań zabraknie Timiego Zajca.

Timi Zajc, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: PIĘCIU POLAKÓW POWOŁANYCH NA PUCHAR ŚWIATA W LAHTI

Kadra mężczyzn

Ostatecznie w Finlandii obejrzymy pięciu reprezentantów Słowenii, jednak względem rywalizacji w Oberstdorfie, zabraknie jednego ze znanych nazwisk. Mowa tutaj o Timim Zajcu, który świetnie prezentował się na obiekcie Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235), kończąc zawody indywidualne na 1. oraz 4. miejscu. Jak podaje Słoweński Związek Narciarski, 23-letni zawodnik chce odpocząć i w pełni skoncentrować się na pozostałych konkursach lotów narciarskich, w obecnej kampanii. Celem Zajca jest wywalczenie Małej Kryształowej Kuli.

Decyzją szkoleniowców, w miejsce nieobecnego Zajca, powołany został niespełna 21-letni Maksim Bartolj, który w tym sezonie regularnie osiąga dobre wyniki w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Oprócz zawodnika SSK Ilirija Lublana, na starcie pojawią się Domen oraz Peter Prevc, Lovro Kos, a także Zak Mogel.

Maksim Bartolj, fot. Martyna Okrzesik

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft, z sumą 1546 punktów. Drugą pozycję w tabeli zajmuje reprezentant Japonii – Ryoyu Kobayashi (1277 pkt), zaś najlepszą trójkę dopełnia Niemiec – Andreas Wellinger (1178 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym ze Słoweńców, jest dziesiąty Peter Prevc (570 pkt).

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, do do Finlandii uda się sześć reprezentantek Słowenii. Powołanie na pierwszoligowe zawody otrzymały Nika Prevc, Nika Kriznar, Ema Klinec, Katra Komar, Taja Bodlaj, a także Ajda Kosnjek, która zastąpi mistrzynię świata juniorek – Tinę Erzar. 16-latka w kolejny weekend, na tym samym obiekcie, będzie bronić pozycji liderki w zawodach Pucharu Interkontynentalnego.

Nika Prevc, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: TRZY POLKI WYSTARTUJĄ W ZAWODACH PUCHARU ŚWIATA W LAHTI

Obecną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich jest Słowenka Nika Prevc, z sumą 1079 punktów. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się Austriaczka Eva Pinkelnig (871 pkt), zaś trzecią pozycję obejmuje reprezentantka Japonii – Yuki Ito (826 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti

Czwartek, 29 lutego 2024
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 1 marca 2024
08:00 – Seria próbna kobiet
09:00 – Konkurs kobiet
14:30 – Oficjalny trening mężczyzn
15:45 – Kwalifikacje mężczyzn
17:00 – Konkurs mężczyzn

Sobota, 2 marca 2024
15:15 – Seria próbna
16:15 – Konkurs drużynowy mężczyzn

Niedziela, 3 marca 2024
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: sloski.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać