Trzy Polki wystartują w zawodach Pucharu Świata w Lahti

przez Martyna Okrzesik

Rywalizacja Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, przenosi się na północ Europy, a dokładniej do fińskiego Lahti, na obiekt Salpausselkä (HS130). Szkoleniowiec Harald Rodlauer, powołał trzy reprezentantki Polski, do udziału w pierwszoligowych zmaganiach w Finlandii.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: SIEDMIU POLAKÓW NA STARCIE ZAWODÓW PUCHARU KONTYNENTALNEGO W PLANICY. DEBIUT ŁUKASZCZYKA!

Trzy Polki na starcie zawodów Pucharu Świata w Lahti

Rywalizacja Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, przenosi się do fińskiego Lahti na obiekt Salpausselkä (HS130), gdzie zawodniczki czeka zaledwie jeden konkurs indywidualny.

Decyzją szkoleniowca kadry kobiet – Haralda Rodlauera – powołanie na zawody w Finlandii otrzymały trzy reprezentantki Polski. Ostatecznie na fińskim obiekcie, swoje skoki zaprezentują Pola Bełtowska, Anna Twardosz, a także Nicole Konderla. Względem ubiegłotygodniowej rywalizacji w austriackim Hinzenbach, w drużynie zabraknie Natalii Słowik. Ponadto dla Nicole Konderli będzie to drugi weekend w obecnej kampanii, w którym weźmie udział w pierwszoligowych zmaganiach.

ZOBACZ TEŻ: PIĘCIU POLAKÓW POWOŁANYCH NA PUCHAR ŚWIATA W LAHTI

Obecną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich jest Słowenka Nika Prevc, z sumą 1079 punktów. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się Austriaczka Eva Pinkelnig (871 pkt), zaś trzecią pozycję obejmuje reprezentantka Japonii – Yuki Ito (826 pkt). Jedyną Polką, która posiada pucharowe punkty w cyklu 2023/2024 jest pięćdziesiąta Anna Twardosz, z 6-punktową notą.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti:

Czwartek, 29.02.2024
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 01.03.2024
8:00 – Seria próbna kobiet
9:00 – Konkurs indywidualny kobiet

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać