Siedmiu Polaków na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Debiut Łukaszczyka!

przez Martyna Okrzesik

Po minionych zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain, drugoligowa rywalizacja przenosi się do słoweńskiej Planicy. Na starcie zmagań obejrzymy siedmiu reprezentantów Polski, w tym jednego debiutanta – Łukasza Łukaszczyka.

Łukasz Łukaszczyk, fot. Zofia Hunkiewicz

Skład kadry Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w Planicy

Przypomnijmy, że pierwotnie zawody zaplanowane na 2-3 marca, miały odbyć się w słoweńskim Kranju. Brak śniegu na obiekcie Bauhenk (HS109), wymusił przeniesienie zawodów do innego ośrodka. Pomocną dłoń podała Planica, gdzie zmagania zostaną przeprowadzone na Bloudkovej Velikance (HS138). Nie jest to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, ponieważ wcześniej do podobnej zmiany lokalizacji doszło w przypadku konkursów rangi Alpen Cup.

Ostatecznie na Bloudkovej Velikance (HS138) obejrzymy siedmiu reprezentantów Polski. Powołanie na drugoligowe zawody w Planicy otrzymali Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak, Jakub Wolny, a także Łukasz Łukaszczyk.

Dla Łukaszczyka będzie to debiut w zmaganiach rangi kontynentalnej. Przypomnijmy, że 16-latek to indywidualny brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2024 w Gangwon.

ZOBACZ TEŻ: PIĘCIU POLAKÓW POWOŁANYCH NA PUCHAR ŚWIATA W LAHTI

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Austriak Jonas Schuster z sumą 897 punktów. Drugą lokatę w tabeli zajmuje jego rodak – Maximilian Ortner (848), zaś na trzeciej pozycji plasuje się Norweg Robin Pedersen, z 800-punktową notą. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków, to dziewiętnasty Klemens Murańka (257 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Planicy:

Sobota, 02.03.2024
15:00 – Oficjalny trening
16:00 – Seria próbna
17:15 – Konkurs

Niedziela, 03.03.2024
10:00 – Seria próbna
11:15 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać