Sześcioosobowa drużyna Polski na zawody FIS Cup w Oberhofie

przez Martyna Okrzesik

Po miesięcznej przerwie, powracają zawody FIS Cup w skokach narciarskich. Gospodarzem piątego zimowego przystanku trzecioligowej rywalizacji, będzie obiekt Rennsteig-Schanze (HS100) w Oberhofie. Polski Związek Narciarski ogłosił sześcioosobowy skład reprezentacji Polski na zawody w Niemczech

Adam Niżnik, fot. Martyna Okrzesik

Sześciu Polaków na starcie zawodów FIS Cup w Oberhofie

Zawody FIS Cup w Oberhofie, zaplanowane na 2-3 marca, zostaną przeprowadzone w formacie hybrydowym. Zawodnicy startować będą na torach lodowych, zaś lądować na igelicie. Powodem takiego rozwiązania są niekorzystne warunki atmosferyczne, a także brak śniegu.

Decyzją szkoleniowców, na Rennsteig-Schanze (HS100) w niemieckim Oberhofie, zaprezentuje się sześciu reprezentantów Polski. Powołanie na trzecioligowe zmagania w Niemczech otrzymali Jan Galica, Klemens Joniak, Jarosław Krzak, Adam Niżnik, Kamil Waszek, a także Marcin Wróbel. Dla Adama Niżnika będzie do powrót do rywalizacji międzynarodowej, po kontuzji stawu skokowego. W ostatnich tygodniach niespełna 22-letni zawodnik przebywał intensywną rehabilitację.

ZOBACZ TEŻ: SIEDMIU POLAKÓW NA STARCIE ZAWODÓW PUCHARU KONTYNENTALNEGO W PLANICY. DEBIUT ŁUKASZCZYKA!

Aktualnym liderem cyklu FIS Cup jest Austriak Stefan Rainer, z notą 920 punktów. Kolejne dwie pozycje w klasyfikacji generalnej cyklu zajmują jego rodacy – Francisco Moerth (759 pkt), a także Timon-Pascal Kahofer (470 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych jest obecnie siódmy Adam Niżnik (328 pkt).

Harmonogram zawodów FIS Cup w Oberhofie

Sobota, 02.03.2023
13:30 – Oficjalny trening
14:40 – Seria próbna
15:30 – Konkurs

Niedziela, 03.03.2023
09:00 – Seria próbna
10:00 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać