Dziewięciu polskich dwuboistów na starcie zawodów Alpen Cup w Harrachovie

przez Zofia Hunkiewicz

Czeski Harrachov jest następnym przystankiem zmagań Alpen Cup. Do rywalizacji dołączą także reprezentanci Polski, którzy udadzą się do sąsiedzkiego kraju w licznym składzie. Szczegóły, dotyczące pełnego składu poniżej.

Mikołaj Wantulok, fot. Zofia Hunkiewicz

Skład kadry Polski na zawody Alpen Cup w Harrachovie

Szkoleniowcy zadecydowali o powołaniu dziewięciu dwuboistów na konkursy Alpen Cup w Harrachovie. W rezultacie, o punkty powalczą Jan Cudzich, Tymoteusz Dyduch, Piotr Nowak, Mikołaj Wantulok, Mikołaj Serwatowicz. Ponadto nie zabraknie zawodników, którzy w minionym tygodniu, startowali podczas zmagań Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w Planicy. Tymi reprezentantami są Jakub Cieślar, Andrzej Waliczek, Kacper Jarząbek oraz Szymon Dubiel. Na starcie nie pojawi się jedynie Grzegorz Mitręga, który powołany został do zawodów drugoligowych.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, obecnie prowadzi Czech Jiri Konvalinka, który zdobył dotychczas 580 punktów. Jako drugi, w tabeli plasuje się Niemiec Jonathan Graebert (325 pkt). Czołową trójkę zamyka zaś drugi czeski zawodnik Lukas Dolezal (250 pkt). Spoglądając na wyniki Polaków, najwyżej, bowiem na osiemnastej lokacie, znajduje się Kacper Jarząbek. Reprezentant TS Wisła Zakopane posiada 82-punktowy dorobek.

Harmonogram zawodów

Sobota, 17.02.2024
10:00 – Start PCR
11:00 – Seria skoków
14:15 – Bieg kobiet (5 km)
15:15 – Bieg mężczyzn (10 km)

Niedziela, 18.02.2024
10:00 – Seria skoków
13:00 – Bieg kobiet (2,5 km)
13:20 – Bieg mężczyzn (5 km)

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać