EYOF w Vuokatti: Treningi dla Obersteinera i Habdasa!

Pierwszy dzień zmagań w 15. Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy rozpoczęliśmy od porannych treningów kobiet i mężczyzn. Składy drużyn oraz plan rywalizacji możecie zobaczyć tutaj. Na starcie treningów w ramach EYOF w Vuokatti pojawiło się 45 zawodników. Jak przekazał nam jeden z zawodników – śnieg na skoczni jest idealny do lądowania.

Salpausselkä (HS130), fot. Maksim Bartolj

Pierwszy trening

Najlepszy w pierwszym treningu okazał się Austriak Louis Obersteiner, który poszybował na 96 metr. Za nim uplasowała się dwójka reprezentantów Słowenii, uczestników minionych Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem – Maksim Bartolj (93,5m) oraz Gorazd Zavrsnik (95m). Natomiast tuż za nimi sklasyfikowany został Niemiec Adrian Tittel (92,5m). Dodatkowo na piątej pozycji znalazł się najlepszy z biało-czerwonych – Jan Habdas (90m).

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to zajęli oni następujące pozycje:
– 18. Marcin Wróbel – 88m
– 21. Tymoteusz Amilkiewicz – 86m
– 27. Klemens Joniak – 84m

Drugi Trening

W efekcie zwycięzcą drugiego treningu został Jan Habdas. Reprezentant Polski oddał najdłuższy skok na odległość 96 metrów. Natomiast 3 punkty za nim uplasował się Andre Fussenegger (94,5m). W rezultacie trzecie miejsce zdobył Maksim Bartolj. Słoweniec poszybował na 94 metr. Tuż za czołową trójką znalazł się Austriak Jonas Schuster (93,5m), a piąty wynik uzyskał Słoweniec Gorazd Zavrsnik (93m).

Natomiast pozostali reprezentanci Polski zajęli następujące miejsca:
– 9. Marcin Wróbel – 90m
– 24. Tymoteusz Amilkiewicz – 85m
– 26. Klemens Joniak – 83m

Treningi rozegrano z 15. oraz 16. platformy startowej.

Gdyby zsumować wyniki zawodników z obu treningów i wyłonić czołową trójkę, to zwycięzcą zostałby Słoweniec Maksim Bartolj. Natomiast na dwóch pozostałych stopniach podium znaleźliby się Austriak Louis Obersteiner oraz reprezentant Polski Jan Habdas.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook. Na naszym Instagramie będziecie mogli obejrzeć relację z zawodów, a na Twitterze śledzić informacje o EYOF, jak i innych zawodach!

źródło informacji&grafiki: własne, fot. Maksim Bartolj