FC Kobiet w Einsiedeln: Kolejne zwycięstwo Siny Arnet!

przez Zofia Hunkiewicz

Niedługo po zawodach panów rozpoczął się konkurs kobiet. Przebiegł on krótko i sprawnie. Jeśli jesteście ciekawi jak wypadła płeć żeńska to zachęcamy was do zostania!

Schanzen Einsiedeln (HS117)

O dwunastej rozpoczęła się seria próbna i potrwała zaledwie dwanaście minut. Zwyciężyła ją Michelle Goebel po skoku na 101 metrów. Druga była Sina Arnet, która w tej próbie oddała najdłuższy skok, bo na 107 metr. Trzecia była Chinka Qiurong Li (103 m).

Na starcie konkursu, który rozpoczął się o 12:30 stanęły 22 zawodniczki. gdzie na półmetku na prowadzenie wysunęła Sina Arnet, która wylądowała na 110 metrze. Za nią znalazła się Julia Muehlbacher (106,5 m), a podium dopełniała Josephin Laue (101 m). Zawodniczki skakały w deszczu z 22. belki.

W finale podium nie zmieniło się, a Sina Arnet osiągnęła kolejne zwycięstwo. Zawodniczka skoczyła 106 metrów pokazując, że dobrze czuje się na swojej rodzimej skoczni. Julia Muehlbacher wylądowała na 106 metrze, a Josephin Laue na 111 metrze.

W drugiej rundzie nie wystartowała Ping Zeng. Druga seria także odbyła się z 22. belki również w akompaniamencie deszczowej aury.

W przyszłym tygodniu zawody przeniosą się do Ljubna Ob Savinji w Słowenii, gdzie zawodniczki będą mogły po raz kolejny zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Zosia

źródło grafiki – skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać