Zbiór newsów z tygodnia (23-29.08.2021)

przez Martyna Okrzesik

Powrót na skocznię!

W ubiegły wtorek, po pięciu miesiącach od marcowego upadku w Planicy Norweg Daniel Andre Tande oddał swoje pierwsze skoki podczas treningu na Midtstubakken w Oslo. Zawodnik po upadku był w śpiączce medycznej, po dwóch tygodniach wrócił do kraju, gdzie przeszedł operację złamanego obojczyka.

Daniel Andre Tande

Odwołane zawody w Rasnovie

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na 18 i 19 września zawody Letniego Grand Prix Mężczyzn w Rasnovie (Rumunia) nie odbędą się ze względów organizacyjnych.

Sezon olimpijski bez Markenga

Thomas Aasen Markeng od dwóch lat boryka się z kontuzją lewego kolana. Podczas konkursu Pucharu Świata w Klingenthal upadł, uszkodził wiązadła krzyżowe oraz łękotkę. 21-latek przeszedł kilka operacji i długotrwałą rehabilitację. Niestety, ale zawodnika czeka zabieg usunięcia torbieli w lewym kolanie, co kategorycznie skreśla go z udziału w zawodach w sezonie 2021/2022.

Thomas Aasen Markeng

Polacy nie wystąpią w Szczuczyńsku

Pojawiła się oficjalna decyzja sztabu trenerskiego o braku udziału reprezentantów Polski w zawodach Letniego Grand Prix w Szczuczyńsku w Kazachstanie. Głównym powodem rezygnacji jest sytuacja pandemiczna w kraju gospodarza.

Martyna

źródło informacji: FIS, własne, Hopplandslaget, Polski Związek Narciarski

źródło grafiki: Instagram/@thomasaamarkeng, skisprungschanzen.com, Instagram/@daniel_a24, berkutschi

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać