Fis Cup Pań w Szczyrku: Zwycięstwo Wiegele! Konderla trzecia!

W przedostatni weekend sierpnia zawody z cyku FIS Cup zawitały do Szczyrku. Na starcie przedpołudniowego konkursu pań stanęło 39 zawodniczek, w tym 10 reprezentantek Polski. Oficjalny trening został zaplanowany na godzinę 9:30, zawody planowo rozpoczęły się o 11:00.

SKOCZNIA SZCZYRK

Trening

Nika Prevc (90,5 m) okazała się najlepsza w treningu poprzedzającym zawody. Tuż za nią znalazła się Abigail Strate (90,5 m), trzecie miejsce zajęła Nicole Konderla (87 m). Joanna Kil (53,5 m) uplasowała się na 29. miejscu. Pozostałe reprezentantki Polski nie oddały prób w serii treningowej. Cała runda odbyła się z 12. platformy startowej.

W serii próbnej ponownie najlepiej zaprezentowała się Nika Prevc (96 m). Za Słowenką uplasowała się reprezentantka Austrii Hannah Wiegele (90 m), czołową „3” uzupełniła Czeszka – Karolina Indrackova (91,5 m). Najlepszą z Polek okazała się Kinga Rajda, która po skoku na odległość 88 m zajęła 6. pozycję. Nicole Konderla (87 m) zakończyła serię próbną na 8. miejscu, 15. była Kamila Karpiel (82 m), 17. Anna Twardosz (79,5 m), 21. Pola Beltowska (79,5 m), 23. Paulina Cieślar (76 m), 28. Natalia Słowik (75 m), 32. Sara Tajner (70,5 m), na 35. miejscu znalazły się ex aequo Joanna Kil (61,5 m) i Olivia Brenkus (61 m). Podczas serii próbnej zawodniczki oddawały swoje skoki z 14. belki startowej.

Konkurs

Na półmetku konkursu prowadziła Nika Prevc (94,5 m), tuż za nią uplasowała się Hannah Wiegele (90,5 m), trzecia była Nicole Konderla (92,5 m). Do serii finałowej awansowało sześć reprezentantek Polski. Natalia Słowik (73,5 m) zakończyła rywalizację na 31. pozycji, Sara Tajner (63,5 m) zajęła 35. miejsce, 36. była Joanna Kil (64,5 m), a 37. Olivia Brenkus (63 m).

Druga seria przyniosła kilka niespodzianek. Konkurs wygrała Hannah Wiegele, której skok na odległość 100 m pozwolił poprawić swoją pozycję z pierwszej serii. Na 2. miejsce z 4. po pierwszej serii wskoczyła Abigail Strate (98,5 m). Nicole Konderla po skoku na odległość 98 m utrzymała 3. pozycję. Liderka po pierwszej serii Nika Prevc (93 m) zakończyła zmagania tuż za podium.