FC Kobiet w Villach: Nika Prevc osiąga zwycięstwo!

przez Zofia Hunkiewicz

Zawody z cyklu FIS Cup zawitały w malowniczym austriackim Villach. Jeśli jesteście ciekawi jak poszło zawodniczkom na jednym z obiektów to zapraszamy do przeczytania niedługiego podsumowania.

Villacher Alpenarea

Dzień zaczął się od treningu, który zwyciężyła Nika Prevc (90,5 m). Za Słowenką znalazły się Jerneja Repinc Zupancic (86 m) oraz Anna-Fay Scharfenberg (82,5 m).

Niedługo po zakończeniu pierwszej próby odbyła się jeszcze jedna (do której nie przystępowały Słowenki). Tym razem zwyciężyła Anna-Fay Schafrenberg (88 m). Za Niemką uplasowały się Lara Malsiner (88 m) i Liangyao Wang (85,5 m).

O 10:15 rozpoczął się konkurs, gdzie po pierwszej serii na prowadzenie wysunęła się Jerneja Repinc Zupanic. Słowenka skoczyła 97,5 metra oddając najdłuższy skok. Lara Malsiner po skoku na 90 metrów zajmowała drugą lokatę. Trzecia była Klara Ulrichova (89 m).

Zdyskwalifikowana za nieprzepisowe buty została Anna-Fay Scharfenberg. W pierwszej serii zawodniczki skakały z 16. belki.

Ostatecznie zawody zwyciężyła Nika Prevc (90,5 m; 91,5 m). Drugą pozycję obroniła Lara Malsiner, która skoczyła 86,5 m. Jerneja Repnic Zupancic po skoku na 81 m zakończyła zawody na trzeciej pozycji.

Ciekawostką związaną z tymi zawodami jest to, że zadebiutowała w nich Alina Buechel z Lichtensteinu. Zawodniczka skoczyła kolejno 62 m i 60 m.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać