Puchar Kontynentalny Kobiet w Oslo: Niemieckie podium w Norwegii!

przez Zofia Hunkiewicz

Konkurs kobiet z cyklu kontynentalnego za nami! Tym razem odbył się on w Oslo. Jak poradziły sobie nasze polskie zawodniczki? Tego dowiecie się z tego podsumowania.

Midtsubakken, Oslo, Norwegia, fot. Magdalena Rutkowska

Z samego rana odbył się trening (bez udziału Norweżek). Zwyciężyła go Katharina Althaus skacząc 103,5 m. Za Niemką znalazła się Ksenia Kablukova (89,5 m), a trzecia była Pauline Hessler (83,5 m). Z Polskich zawodniczek najwyższą lokatę (17.) zajęła Kamila Karpiel (77,5 m).

Przyszedł także czas na serię próbną, w której zabrakło dwóch Norweżek i Austriaczki. W owej próbie także było widać dominację Kathariny Althaus (96,5 m). Drugie miejsce zajęła Juliane Seyfarth (93,5 m), a trzecie Hannah Wiegele (96 m). Kamila Karpiel ponownie oddała najdłuższy skok jeśli chodzi o polskie skoczkinie. Polska wylądowała na 84,5 m zajmując 14. pozycję.

40 zawodniczek pojawiło się na starcie o 10:45. Niestety nie na długo tyle dziewczyn miało okazję wziąć udział w zawodach, gdyż Karoline Lauvsland i Kamila Karpiel zostały zdyskwalifikowane za nieprzepisowe buty.

Po pierwszej serii na podium znalazły się trzy Niemki – Katharina Althaus (107,5 m), Pauline Hessler (97,5 m) oraz Juliane Seyfarth (94,5 m). Najlepszą z Polek okazała się Wiktoria Przybyła, która zajęła 30. pozycję po skoku na 72. metr.

Końcowe podium nie uległo zmianie. Zwyciężyła ze zdecydowaną przewagą Katharina Althaus (105,5 m). Pauline Hessler (90 m) i Juliane Seyfarth (92 m) mogły dopełnić to niemieckie podium. Wiktoria Przybyła wylądowała na 75. metrze i ostatecznie zajęła 29. lokatę

Pozostałe dwie zawodniczki zajęły następujące miejsca:

37. miejsce – Sara Tajner (67,5 m)
38. miejsce – Pola Bełchatowska (62 m)

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać