FIS Cup Kobiet w Falun: zwycięstwo Awwakumowej

przez Stylowo z Telemarkiem

Irina Awwakumowa ponownie okazała się najlepsza w zawodach cyklu FIS Cup pań na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Skoki na odległość 91 m i 89,5 m pozwoliły Rosjance cieszyć się z wygranej. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Kustowej, a trzecie Sofji Tichonowej.

Irina Awwakumowa była na prowadzeniu po pierwszej serii. Rosjanka uzyskała 91 metrów i na półmetku wyprzedzała o 9,4 punktu Sofją Tichonową (96 m) oraz trzecie: Aleksandrę Kustową (90 m) i Julię Kykkaenen (92 m).

W serii finałowej Irina Awwakumowa zapewniła sobie wygraną skokiem na odległość 89,5 metra. Rosjanka okazała się najlepsza z przewagą 19 punktów nad swoimi rodaczkami: Aleksandrą Kustową (92 m) oraz 25,4 pkt. nad Sofją Tichonową (90 m). Tuż za podium rywalizację zakończyła reprezentantka Finlandii, Julia Kykkaenen (87,5 m).

Niedzielne zawody rozegrano z 25. belki startowej. Triumfatorka konkursu oddawała swoje próby z 22. platformy. Kolejne zawody zaliczane do kobiecego cyklu FIS Cup rozegrane zostaną w dniach 10-11 grudnia w szwajcarskim Kanderstegu (HS106).

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać