FIS Cup Mężczyzn w Notodden: Bezkonkurencyjni Austriacy!

przez Martyna Okrzesik

Za nami kolejne zawody rangi FIS Cup! Tym razem przenosimy się na północ Europy do norweskiego Notodden. Dzisiejszy dzień był zdecydowanie pozytywny dla reprezentacji Austrii! Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Seria próbna

Zwycięzcą serii próbnej został Markus Rupitsch, dzięki próbie na 96 metr. Oprócz tego Austriakiem znalazło się aż 4 reprezentantów tego kraju. Drugi wynik uzyskał Clemens Aigner (93,5m), a trzeci należał do Miki Schwanna (92m). Kolejnymi Austriakami byli czwarty Francisco Moerth (94m) i piąty Hannes Landerer (93m).

Natomiast najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Kacper Juroszek, który po skoku na 90 metrów sklasyfikowany został na szesnastym miejscu. Oprócz tego w drugiej dziesiątce mogliśmy zobaczyć dwudziestego drugiego Szymona Jojko (89m), a dwie lokaty niżej znalazł się jego brat Arkadiusz Jojko (85m). Adam Niżnik (79,5m) uzyskał trzydziesty pierwszy wynik.

Serię próbną rozegrano z 17 platformy startowej.

Konkurs

Po pierwszej serii konkursowej na wyraźnym prowadzeniu znaleźli się zawodnicy z Austrii. W efekcie pięć pierwszych miejsc należało do nich. Natomiast w pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedmiu reprezentantów Austrii. Najlepszym z nich okazał się Clemens Aigner, który był autorem najdłuższego skoku w pierwszej serii. W efekcie czego Aigner wylądował na 98,5 metrze. Oprócz tego na drugiej pozycji uplasował się Markus Rupitsch (96,5m), a tuż za nim Mika Schwann (97m).

Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Najwyżej z nich znalazł się osiemnasty Kacper Juroszek (89,5m). Pozostała trójka zajęła miejsca w trzeciej dziesiątce – dwudziesty trzeci Arkadiusz Jojko (88m), dwudziesty szósty Szymon Jojko (86,5m) przed Adamem Niżnikiem (82,5m)

Pierwsza seria została rozegrana z 16. platformie startowej.

Tego dnia reprezentacja Austrii nie miała sobie równych. Cała dziesiątka zawodników zmieściła się w top 13 zawodów. Triumfatorem rywalizacji został Clemens Aigner, który oddał skok na 96 metr. O 3,4 punktu za nim uplasował się Markus Rupitsch (94,5m), a ze stratą 7,9 punktu do lidera na trzeciej pozycji był Mika Schwann (93m). Natomiast twórcą najdłuższego skoku w drugiej rundzie stał się Francisco Moerth lądując na 97,5 metra. Moerth sklasyfikowany został na piątej lokacie za Peterem Resingerem i przed Marco Woergoetterem. Dalsze pozycje wywalczyli siódmy Hannes Landerer (89,5m) oraz ósmy Niklas Bachlinger (96m).

W efekcie passę Austriaków przerwał dziewiąty Niemiec Richard Freitag (91m), dziewiąty Norweg Fredrik Gran (94,5) przed kolegą z drużyny Andreasem Varsi Breivikiem (91m). Natomiast kolejne dwa miejsca zajęli Timon Pascal Kahofer (91m) i Clemens Leitner (93m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem ponownie był Kacper Juroszek zajmujący osiemnaste miejsce. Dwudziestą piątą lokatę zajął Arkadiusz Jojko (85m) przed Szymonem Jojko (84m). Adam Niżnik (80,5m) zawody zakończył na 28 pozycji.

Jeżeli nie ominął was wczorajszy konkurs to kliknijcie tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Twitter, Instagram i Facebook.

Martyna

źródło grafiki: skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać