FIS Cup Pań w Oberhofie: Niesamowity triumf Polki!

przez Zuzanna Karwacka

Tym razem zawody niższej rangi skoków przeniosły się do Niemiec. Rywalizowali tam zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wśród Panów faworytami byli Austriacy, a u kobiet mogliśmy liczyć na pewne niespodzianki. Najważniejszą informacją dla Nas było to, że w końcu mogliśmy obserwować skoki Polek! Jak poradziły sobie w niedzielę nasze rodaczki i pozostałe zawodniczki?

Seria próbna

Przed właściwymi zawodami odbyła się seria próbna. Wzięło w niej udział 15 skoczkiń. 8 z nich startowało z 34 belki, a pozostałe odpychały się z 36. poziomu.

Ostatecznie na tym etapie zwyciężyła Paige Jones (94 m). za jej plecami plasowała się Annika Belshaw (94 m), a podium uzupełniła trzecia z reprezentantek USA – Anna Hoffmann (91.5 m).

Anna Twardosz wylądowała na 4. miejscu z wynikiem 92 metrów, a Kamila Karpiel oraz Joanna Szwab uzyskały te same odległości – 83.5 metra i zajęły odpowiednio szósta oraz dziesiątą lokatę.

Konkurs

Na półmetku zmagań liderką była ku zaskoczeniu wielu osób nasza rodaczka – Anna Twardosz. Polka zdołała zdobyć się na rezultat 92.5 metra. Reprezentantka wyprzedzała wówczas Sine Arnet (92 m) o niecałe 2 punkty. Kolejną pozycję w czołówce wywalczyła Paige Jones (94.5 m).

Ostatecznie zwycięstwo odniosła Anna Twardosz! Cała Polska w końcu może cieszyć się z małego, ale ważnego sukcesu tej skoczkini. W serii finałowej ladowała ona na 97 metrze i pokonała Annikę Belshaw (90 m oraz 94 m), a także Sinę Arnet (93 m).

Pozostałe Polki spisały się następująco: Kamila Karpiel – 97.5 i 95 metrów, 6. pozycja; Joanna Szwab 75.5 i 82.5 metra, 11. pozycja.

Zuzia

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać