FIS Cup Szczyrk: dominacja Juliane Seyfarth!

przez Małgosia Mikulska

Dzisiaj drugi dzień rywalizacji w ramach cyklu FIS Cup. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj także 20 zawodniczek zmierzy się na skoczni w Szczyrku. W sobotę ze znaczną przewagą wygrała Niemka Juliane Seyfarth. Czy dzisiaj także nie będzie miała sobie równych? Zapraszamy do przeczytania relacji z tego konkursu.

Juliane Seyfarth, Szczyrk
Juliane Seyfarth

O godzinie 9.00 ruszyła seria próbna, w której wzięło udział 19 zawodniczek, ponieważ Nicole Konderla nie zjawiła się na starcie. Skoki odbywały się w dość równych warunkach, wszystkie oddawane były z wiatrem z tyłu skoczni, który nie przekraczał 1 m/s. Udało się także przeprowadzić całą serię z 15. belki startowej.
Najdłuższy skok oddała Niemka Juliane Seyfarth (94 m), zajmując tym samym pierwsze miejsce. Za nią znalazła się jej rodaczka Josephin Laue (84,5 m). Na trzeciej pozycji natomiast uplasowała się Ukrainka Zhanna Hlukhova (83 m). Kolejne trzy miejsca zajęły Polki – Paulina Cieślar (81 m), Kinga Rajda (82 m) oraz Anna Twardosz (75 m).

Pierwsza seria konkursowa

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.45, z platformy startowej ustawionej na stopniu 16. Wiatr był zmienny i przeszkadzał wielu zawodniczkom, ponieważ jego podmuchy przekraczały nawet 2 m/s. Efektem tego były bardzo rozbieżne rekompensaty – Zuzanna Rapacz miała dodane aż 24,8 p., podczas gdy Nicole Konderla miała odjęte 5,8 p. Przed swoim skokiem zdyskwalifikowana została Ukrainka Mariya Yudakova.
Na półmetku czołowa trójka zawodów wyglądała następująco:
1. Juliane Seyfarth 99,5 m
2. Kinga Rajda 96 m
3. Nicole Konderla 96,5 m

Druga seria

Finałowa seria początkowo rozgrywana była z 15. belki startowej, jednak pod koniec serii zmieniły się warunki i została obniżona o jeden stopień . Zwyciężczynią zawodów, została bezkonkurencyjna w ten weekend reprezentantka Niemiec Juliane Seyfarth, która oddała rewelacyjny skok na odległość 105 m i wypracowała sobie przewagę aż 29,5 p. nad drugą zawodniczką. Podium uzupełniły dwie reprezentantki Polski – drugie miejsce zajęła Nicole Konderla (96,5 m), a trzecie Kinga Rajda (98 m).

Czołowe 10 lokat prezentuje się następująco:

FIS CUP Szczyrk

Miejsca pozostałych Polek: Paulina Cieślar (12), Joanna Kil (13), Sara Tajner (16), Zuzanna Rapacz (17), Olivia Brenkus (18).