FIS Cup w Einsiedeln: Zwycięstwo Jonasa Schustera!

przez Martyna Okrzesik

Po sobotnim triumfie Marco Woergoettera nadszedł czas na drugi konkurs zawodów FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln. Na starcie widniało 52 zawodników. Kto tym razem spisał się najlepiej?

Schanzen Einsiedeln HS-117, fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

Najlepsi w serii próbnej okazali się Austriacy. Najwyżej z nich sklasyfikowany został Niklas Bachlinger, po najdłuższym skoku na 109 metrów. Natomiast tuż za nim uplasowali się Jonas Schuster i Markus Rupitsch. W efekcie oboje wylądowali na 108,5 metrze. Czwarty wynik uzyskał Słoweniec Matija Vidic (108m), a piątą lokatę zajął Marco Woergoetter (107m).

Konkurs

W efekcie z uwagi na silny wiatr oraz upadek 16-letniego Szwajcara Juriego Kesseli, druga seria konkursowa została odwołana. Ostatecznie zwycięzcą rywalizacji okazał się Austriak Jonas Schuster, po skoku na 114 metrów. Natomiast na drugim miejscu sklasyfikowano Słoweńca Maksima Bartolja (113m). Na trzecim stopniu podium sklasyfikowany został reprezentant Austrii Maximilian Lienher (115m). Tuż za czołową trójką uplasował się zwycięzca sobotniego konkursu – Marco Woergoetter (113m). Dodatkowo autor najdłuższego skoku – Francuz Alessandro Batby (115,5m) zajął piątą lokatę. Na szóstej i siódmej pozycji znalazła się dwójka Słoweńców – Rok Oblak (109,5m) oraz Matija Vidic (111,5m). Czołową dziesiątkę zamknęli reprezentanci Austrii – ex aequo na 8. miejscu Niklas Bachlinger (111,5m) i Mika Schwann (108m) oraz dziesiąty Julijan Smid (113m).

Konkurs rozegrano z 12. oraz 11. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać