Fis Cup w Einsiedeln: Woergoetter triumfuje!

przez Zofia Hunkiewicz

Po zawodach rangi FIS Cup w naszej ojczyźnie, zawodnicy przenieśli się w nieco dalszy zakątek, bowiem do szwajcarskiego Einsiedeln. W sobotnie popołudnie po dwóch rozegranych konkursach pań (w których zwyciężyła nasza rodaczka), przyszedł również czas na panów. Kto spisywał się najlepiej HS-117? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Schanzen Einsiedeln HS-117 fot. Maksim Bartolj

Trening

Zawodnicy klasycznie rozpoczęli od treningu. Z 51 zgłoszonych skoczków na belce pojawiło się jedynie 34 (nieobecność odnotowali Szwajcarzy i Austriacy).

Nieduża ilość zawodników nie pozwoliła jednak Słoweńcom na zaprzepaszczenie szansy wygrania treningu. Na pierwszym miejscu uplasował się Jernej Presecnik (112,5 m), tuż za nim Rok Oblak (111 m), a następnie Maksim Bartolj (107,5 m). Wszyscy odbijali się z 11. platformy startowej.

Seria próbna

Tym razem doskonale spisali się nieobecni na treningu Austriacy. To właśnie oni zdominowali serię próbną. Pierwszą pozycję zajął Niklas Bachlinger (110,5 m), drugą Hannes Landerer (109 m), natomiast Marco Woergoetter trzecią (110 m). Skoczkowie ponownie zasiadali na 11. belkę.

Konkurs

O 18:00 rozpoczął się konkurs, którego pierwsza seria zakończyła się po godzinie i trzech minutach. Powodem przedłużających się zawodów był zbyt silnie wiejący wiatr.

Liderem na półmetku zawodów został Jonas Schuster. Austriak wylądował na 109 metrze. Tuż za nim uplasował się Marco Woergoetter (110 m), natomiast podium dopełnił Markus Rupitsch (113 m). Tym razem skoczkowie odbijali się z 10.platformy startowej.

Warto wspomnieć, iż w pierwszej serii nie obyło się bez dyskwalifikacji. Hannes Landerer, Radu Matei Ardelean oraz Juri Kesseli zostali wykluczeni z zawodów z racji nieprzepisowego kombinezonu.

Ostatecznie to Marco Woergoetter odniósł zwycięstwo w sobotnim konkursie. Austriak skoczył w finale 108 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się Maksim Bartolj (103 m; 108 m). Podium uzupełnił Eric Fuchs. Niemiec lądował kolejno na 109 i 106 metrze.

Zawodnicy odbijali się z 10. oraz 11. belki.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać