FIS Cup Pań w Einsiedeln: Dublet Konderli!

przez Zuzanna Karwacka

Po wielu emocjach związanych z zawodami rangi FIS Cup Pań na naszym krajowym podwórku, przyszedł czas na dużo spokojniejsze Einsiedeln. Do Szwajcarii pojechały zaledwie dwie reprezentantki Polski. Jakie wyniki pokazały nasze rodaczki oraz reszta stawki? Serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury poniżej!

Trening

Najpierw mieliśmy okazję obejrzeć dość testowe skoki zawodniczek. Na starcie pojawiło się 20 Pań, gdyż zabrakło na nim Włoszek. Skoczkinie oddawały swoje próby przy lekko zachmurzonym niebie i dość ciepłej temperaturze. Wiatr w większości był pomocny i sprzyjał lepszym rezultatom.

Najlepsza w tej części okazała się natomiast Nicole Konderla. Polka lądowała bowiem na 107 metrze. Zapewne ku zaskoczeniu wielu widzów na tej samej pozycji znalazła się druga z naszych reprezentantek – Kinga Rajda. Uzyskała ona odległość 105.5 metra. Ponadto podium uzupełniała Juliane Seyfarth (104.5 m).

Seria próbna

Co prawda ta część miała miejsce zarówno w piątek, jak i w sobotę, jednak za oficjalne wyniki podano rezultaty z drugiego dnia. Skąd wyniknęła taka sytuacja? Po rozegraniu serii próbnej w piątkowy wieczór miał odbyć się konkurs. Aczkolwiek nad Einsiedeln zawitały ciemne chmury, a chwilę po nich rozpętała się burza. Taka aura nie pozwoliła na przeprowadzenie konkursu, więc przeniesiono go na kolejną dobę.

Zwycięstwo odniosła Juliane Seyfarth ze zmierzoną odległością 102 metrów. Pozycję za nią wywalczyła sobie Emely Torazza (100.5 m). Wśród najlepszych znalazła się także Riko Sakurai. Japonka lądowała na 95.5 m.

W tej partii udziału nie wzięła Nicole Konderla, a Kinga Rajda zajęła 17. lokatę z rezultatem 87.5 m.

Pierwszy konkurs FIS Cup Pań w Einsiedeln

Po wielu trudnościach, które miały miejsce dzień wcześniej udało się tym razem przeprowadzić oficjalną rywalizację kobiet. Na starcie niezmiennie do poprzedniej doby pojawiły się 23 zawodniczki.

Na półmetku zmagań na prowadzeniu była, niezawodna w ten weekend Nicole Konderla. Polka tym razem uzyskała 107.5 metra. Za jej plecami plasowała się równie solidna Niemka – Juliane Seyfarth. Skoczkini reprezentująca kraj naszych zachodnich sąsiadów lądowała na 105.5 m. Trzecie pozycja przypadła Emely Torazzie ze Szwajcarii (100 m).

Ostatecznie bez trudu konkurs zwyciężyła Nicole Konderla (97.5 m). Na podium znalazły się również Juliane Seyfarth (103.5 m) oraz Yuzuki Sato (99 m).

Kinga Rajda wywalczyła 8. pozycję, uzyskując 99 oraz 91.5 metra.

Drugi konkurs FIS Cup Pań w Einsiedeln

Niedługo po zakończeniu pierwszej rywalizacji rozpoczęto kolejną. Napięty grafik Pań spowodowany był tym, że na popołudnie zaplanowano zmagania mężczyzn.

Po pierwszej serii prowadzenie objęła Nicole Konderla (109 m). Druga lokata była natomiast własnością Emely Torazzo (100.5 m). Czołową trójkę dopełniała obecność Riko Sakurai (99 m).

Koniec końców triumfatorką została Nicole Konderla. Niesamowita w ten weekend Polka w serii finałowej poszybowała na 109.5 m. Srebrna pozycja przypadła ostatecznie Riko Sakurai (102.5 m). Brąz drugiego konkursu FIS Cup Pań w Einsiedeln zdobyła Emely Torazza (98.5 m).

Kinga Rajda po wynikach 97.5 oraz 100 m uplasowała się na 6. lokacie.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać