FIS Cup w Oberhofie: Deklasacja Seyfarth!

przez Małgosia Mikulska

W tym tygodniu zmagania w cyklu FIS Cup przeniosły się do niemieckiego Oberhofu. Skoczkinie przystąpiły do rywalizacji na skoczni Rennsteig (K90 HS100), na której w ten weekend zostaną rozegrane dwa konkursy. Zapraszamy do relacji z pierwszego z nich.

Juliane Seyfarth
Juliane Seyfarth, fot. Martyna Okrzesik

Seria treningowa

Skoki treningowe rozpoczęły się z kilkuminutowym opóźnieniem, które ze względu na dość napięty program dzisiejszych zawodów pojawiało się także w kolejnych seriach. Seria została rozegrana z 28. belki startowej. Trzy czołowe lokaty zajęły reprezentantki Słowenii:

1. Katarina Pirnovar – 89.5 m
2. Tinkara Komar – 85.5 m
3. Najka Repinc Zupancic – 83.5 m

Najlepsza z Polek okazała się Pola Bełtowska (67.5 m), która została sklasyfikowana na 16. pozycji. Tuż za nią, na 17. miejscu uplasowała się Paulina Cieślar (64 m). W trzeciej dziesiątce zameldowały się Anna Twardosz (21. miejsce, 68.5 m) i Natalia Słowik (25. miejsce, 66.5 m).

Seria próbna

Warunki w serii próbnej się pogorszyły, przez co jury zadecydowało o podniesieniu belki do poziomu 30. Dzięki temu byliśmy świadkami kilku skoków za punkt konstrukcyjny. Najlepiej poradziły sobie:

1. Michelle Goebel – 98.5 m
2. Katarina Pirnovar – 92 m
3. Juliane Seyfarth – 92 m

Polki w tej serii zaprezentowały się nieco gorzej: 20. była Natalia Słowik (83.5 m), 22. Paulina Cieślar (81.5 m), 31. Anna Twardosz (71.5 m), a 34. Pola Bełtowska (75 m).

Konkurs

Pierwsza seria rozpoczęła się z 29. platformy startowej i była utrzymana taka sama dla wszystkich zawodniczek. Wiatr niestety nadal wiał z różnych kierunków ze zmienną siłą. Skutkiem tego rozstrzał w rekompensatach za wiatr sięgał nawet 25 punktów.
W pierwszej serii rozgrywek Niemka Juliane Seyfarth zdeklasowała inne zawodniczki. Skoczyła 90.5 m, aż 10 m dalej od klasyfikowanej na drugim miejscu Katariny Pirnovar. W efekcie Słowenka traciła do liderki ponad 19 punktów. Czołową trójkę na półmetku uzupełniła Taja Bodlaj (85.5 m). Do serii finałowej awansowały wszystkie cztery reprezentantki Polski: na18. lokacie uplasowała się Paulina Cieślar (83 m), na 20. Anna Twardosz (78 m). Pod koniec trzeciej dziesiątki natomiast zameldowały się Pola Bełtowska (27. miejsce, 75.5 m) oraz Natalia Słowik (30 miejsce, 75.5 m). Na starcie nie pojawiła się Niemka Sina Kiechle.

Seria finałowa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 z 30. platformy startowej.
Czołowa trójka nie uległa zmianie względem pierwszej części rywalizacji. Przed ostatnim skokiem, z powodu złych warunków, mieliśmy krótką przerwę. Faworytka Juliane Seyfarth poradziła sobie jednak z wiatrem i oddała dobry skok na odległość 88.5 m. Wygrała z bardzo znaczącą przewagą.

TOP10  konkursu FIS Cup w Oberhofie
TOP10 konkursu FIS Cup w Oberhofie

Anna Twardosz utrzymała 20. pozycję (77 m), natomiast Paulina Cieślar, po skoku na odległość zaledwie 71.5 m spadła na 23. miejsce. Pola Bełtowska ostatecznie wywalczyła 24. lokatę (76 m), natomiast Natalia Słowik 26. (74.5 m).

Nieoczekiwanie, pomimo skoku w pierwszej serii, w drugiej nie wystartowała Ajda Kosnjek.

Liderką cyklu FIS Cup po ostatnich zawodach była Nicole Konderla, która pomimo nieobecności na tych zawodach utrzymała prowadzenie. Jej przewaga nad drugą Seyfarth zmalała jednak do zaledwie 8 punktów.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać