FIS Cup w Oberhofie: Wohlgenannt triumfuje

przez Stylowo z Telemarkiem

W niedzielne przedpołudnie odbyły się ostatnie tego weekendu zmagania na skoczni Rennsteig-Schanze (K-90, HS-100) w Oberhofie. Zwycięzcą okazał się reprezentant Austrii – Ulrich Wohlgenannt. Podium uzupełnili Timon-Pascal Kahofer i Finn Braun. Najlepszy z Polaków – Marcin Wróbel, finiszował na miejscu czternastym.

Ulrich Wohlgennant, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: FIS CUP W OBERHOFIE: KAHOFER GÓRĄ

Seria próbna

W serii próbnej Stefan Rainer poszybował na 99 metr i wyprzedził o dziesięć punktów Ulricha Wohlgenannta (95 m). Trzeci był Raffael Zimmermann (94,5 m), czwarty Finn Braunn (99 m), natomiast piąty – najlepszy z Polaków, Marcin Wróbel (95 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Julijan Smid (95 m) i Simon Spiewok (92,5 m). Tuż za ich plecami uplasowali się Martin Hamann (96,5 m) i wczorajszy triumfator – Timon-Pascal Kahofer (95 m). Czołową dziesiątkę zamknął zaś Adam Niżnik (92,5 m).

Na dwudziestej piątej pozycji znalazł się Klemens Joniak (90,5 m). Trzydzieste pierwsze miejsce zajął Jarosław Krzak (90 m), czterdziesty drugi był Kamil Waszek (84,5 m), pięćdziesiąty Szymon Jojko (80 m), z kolei pięćdziesiąty siódmy Jan Galica (71 m).

W serii próbnej wystartowało 60 skoczków, ze startu zrezygnowali Koreańczycy. Tę część rozegrano w całości z 18. platformy startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pierwsza seria

Po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajdował się Ulrich Wohlgenannt. Reprezentant Austrii po skoku na odległość 99 metrów o 0,6 punktu wyprzedzał swojego rodaka – Timona-Pascala Kahofera (98,5 m). Na trzeciej lokacie sklasyfikowano natomiast Niklasa Bachlingera (99 m). Czwarty był Julijan Smid (96 m), a piąty Stefan Rainer (97,5 m).

Na dalszych lokatach uplasowali się Simon Spiewok (96 m), Finn Braun (94 m), David Haagen (98,5 m) oraz Martin Hamann (90,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Raffael Zimmermann (95 m).

Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się być 14. Adam Niżnik (96 m), tuż za nim pierwszą serię zakończył zaś Marcin Wróbel (95 m). Niestety awansu nie udało się wywalczyć reszcie naszych zawodników. Na trzydziestej pierwszej pozycji udział w konkursie zakończył Klemens Joniak (89,5 m). Trzydziesty siódmy był Jarosław Krzak (91 m), czterdziesty ósmy Szymon Jojko (80,5 m), pięćdziesiąty pierwszy Kamil Waszek (79,5 m) natomiast pięćdziesiąty piąty Jan Galica (77 m).

Na starcie, tak jak to miało miejsce wczoraj, zabrakło reprezentantów Korei Południowej. Pierwszą serię rozegrano z 19. i 17. platformy startowej. Rywalizacja była kilkukrotnie przerwana z powodu porywów wiatru.

Adam Niżnik, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Swoje prowadzenie po pierwszej serii zdołał zachować Austriak – Ulrich Wohlgenennt i po skoku na odległość 97 metrów triumfował w dzisiejszych zawodach. Na drugiej lokacie znalazł się wczorajszy zwycięzca – Timon-Pascal Kahofer (96,5 m). Najniższy stopień podium przypadł także reprezentantowi gospodarzy – Finnowi Braunowi (99 m), warto dodać, że to jego pierwsze w karierze podium zawodów tego cyklu.

Na kolejnych pięciu miejscach swój dzisiejszy występ zakończyli Austriacy. Czwarty był Stefan Rainer (98 m), przed Julijanem Smidem (95 m) i Niklasem Bachlingerem (94,5 m). Tuż za ich plecami sklasyfikowano zaś Davida Haagena (95 m) i Raffaela Zimmermanna (96 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Simon Spiewok i Martin Hamann, oboje uzyskali po 94 metrów.

Najlepszym z reprezentantów Polski był Marcin Wróbel (93,5 m), który zakończył zawody na 14. miejscu. Natomiast dwie lokaty niżej znalazł się Adam Niżnik (93 m).

Serię finałową przeprowadzono w całości z 18. belki.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Liderem cyklu w dalszym ciągu pozostaje Stefan Rainer (1080 p.). Wyprzedza on swoich kolegów z reprezentacji Francisco Moertha (759 p.) i Timona-Pascala Kahofera (730 p.)

Za nieco ponad tydzień zaplanowano finał sezonu, 14 oraz 15 marca zawodnicy ”trzeciej ligi” zmierzą się na Wielkiej Krokwi.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać