Austria Cup w Eisenerz: Vorderegger, Gfrerer i Gredler na czele!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami kolejne zmagania z cyklu Austria Cup. Tym razem dwuboiści przystąpili do rywalizacji w odwrotnej kolejności. W piątek, w Ramsau, odbył się masowy bieg. Następnego dnia natomiast, zawodnicy udali się do Eisenerz, aby dopełnić konkurs na skoczni Erzbergschanze (HS-109 m). Po triumf sięgnęli Maximilian Vorderegger, Andreas Gfrerer, Nico Rathgeb i Anna-Sophia Gredler.

Andreas Gfrerer, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIA CUP W EISENERZ: GRUBER, HAAGEN, HELD, POELZ, REISENAUER I WADSAK TRIUMFATORAMI!

Jugend

W kategorii najmłodszych zawodników, na starcie pojawiło się ośmiu dwuboistów. Warto odnotować, iż wszyscy mężczyźni, mieli do przebiegnięcia pięć kilometrów.

Po wyścigu, pozycję lidera objął David Thuer. Austriak przekroczył linię mety, w czasie 11:57.8 minut. Drugi wynik, ze stratą dziesięciu sekund, odnotował Maximilian Vorderegger, zaś trzeci Kenji Grossegger (+20.6).

Ostatecznie, po wylądowaniu na setnym metrze, zawody zwyciężył Maximilian Vorderegger. Drugą pozycję wywalczył Kenji Grossegger, który uzyskał długość skoku pół metra dłuższą, niż lider. Najniższy stopień na podium zajął Levi Hofmann (96,5 m), awansując o dwa miejsca w górę. Felix Muehlthaler i Pius Guetl zdobyli następne wyniki. Ponadto lider, David Thuer, skończył konkurs za nimi. Austriak oddał krótką próbę, bowiem zaledwie 82-metrową.

Maximilian Vorderegger, fot. Zofia Hunkiewicz
źródło: ewoxx.com

Junioren

Do juniorskiej rywalizacji, przystąpiło ośmiu Austriaków. Po piątkowym wyścigu, na prowadzenie wysunął się Leonard Netzer. Reprezentant SV Innsbruck Bergisel uzyskał 11:34.2-minutowy czas. Ze stratą ośmiu sekund, drugą lokatę objął Andreas Gfrerer. Czołową trójkę domykał Sebastian Arnold (+33.4).

Końcowo to Andreas Gfrerer triumfował wśród juniorów. Dwuboista poszybował na długość 104,5 metra, co było pozwoliło mu zwyciężyć. Warto też wspomnieć, iż była to najdłuższa próba konkursowa. Leonard Netzer, po stu metrowej odległości, zajął drugie miejsce, zaś Sebastian Arnold obronił trzecie (98,5 m). Jako kolejni sklasyfikowani zostali Fabian Trausnitz i Alexander Leitner.

Leonard Netzer, fot. Zofia Hunkiewicz
źródło: ewoxx.com

Allgemeine Klasse

W ogólnej kategorii, wystartował zaledwie jeden zawodnik. Nico Rathgeb, pokonał wyznaczony dystans w czasie 11:32.3 minut. Kolejnego dnia, jego konkursowa próba wyniosła 87,5 metra.

Juniorinen

Jeśli chodzi o dwuboistki, ścigały się one na dystansie krótszym o połowę, względem mężczyzn. Po biegu prowadziła Laura Pletz, która pokonała trasę w czasie 6:42.8 minut. W czołówce plasowały się również Anja Rathgeb (+16.4) i Katharina Gruber (+17.5).

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Anna-Sophia Gredler, która awansowała o cztery lokaty. Reprezentantka klubu SC Mayrhofen oddała najdłuższy skok, bowiem wylądowała na 91-metrze. Drugi rezultat wywalczyła Katharina Gruber (87,5 m), zaś trzeci Eva-Maria Holzer (87 m). Tuż za podium znalazły się Julia Schmidt i Clara Mentil.

Liderki po biegu – Pletz i Rathgeb, zajęły dopiero kolejne lokaty. Stawkę zamknęła natomiast Leoni Bergner.

źródło: ewoxx.com

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: Austria Cup

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać