FIS Cup w Villach: Tryplet Austriaków!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami konkurs FIS Cup w Villach. W sobotę na Villacher Alpenarena, dominowali reprezentanci gospodarzy. Ponadto bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Łukaszczyk. W niedzielę również Austriacy udowodnili swoją doskonałą dyspozycje, plasując się w tryplecie na podium. Najlepszy z Polaków – Marcin Wróbel, zajął 5. miejsce.

Stefan Rainer, fot. Zofia Hunkiewicz

Seria próbna

Seria próbna, ruszyła z 10. belki, jednak po skoku piątego zawodnika (Maximilian Zaller, 78,5 m), została podwyższona o jeden stopień. Następnie po występie sportowca z numerem 45 (David Haagen; 95 m), najazd został obniżony o dwa rozmiary.

Ostatecznie na czele uplasowało się trzech Austriaków – Stefan Rainer (94,5 m), Julijan Smid (94 m) oraz Niklas Bachlinger (90 m). Czwartą pozycję zajął nasz reprezentant Marcin Wróbel. Polak wylądował na 92 metrze. Czołową piątkę, po 93 metrowej próbie, dopełnił Janni Reisenauer.

Ponadto na starcie nie pojawili się Michael Hofer-Zauner oraz Timon-Pascal Kahofer.

Pełne wyniki serii próbnej

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 10:00 rozpoczął się konkurs, który otworzył reprezentant gospodarzy – Erik Doelderer (76,5 m). Obowiązywała 10. platforma startowa, która po próbie Julijana Smida (94,5 m), została obniżona o stopień. Następna zmiana o jedną w dół, nastąpiła po skoku Simona Spiewoka (94,5 m).

Na prowadzenie po pierwszej serii, wysunął się Timon-Pascal Kahofer. Austriak wylądował na 95 metrze, czyniąc swoją odległość najdłuższą. Ze stratą 1.1 pkt za kolegą z drużyny, uplasował się Janni Reisenauer, natomiast trzecią pozycję wywalczył Simon Spiewok. Kolejne lokaty uzyskiwali reprezentanci Austrii – Stefan Rainer (88 m) oraz David Haagen (90 m). Dodatkowo w czołowej szóstce, miejsce zaanektował Marcin Wróbel (91 m).

Warto zaznaczyć, iż poza sportowcem klubu Azs Zakopane, finał wywalczyła jeszcze czwórka Polaków.

Nie obyło się również bez dyskwalifikacji, które dotknęły dwóch zawodników – Magzhana Amankeldiuly oraz Eneja Faletica. W obu przypadkach zawinił nieprzepisowy kombinezon.

Timon Pascal Kahofer, fot. Zofia Hunkiewicz

Pełne wyniki po pierwszej serii

Seria finałowa

Seria finałowa, którą rozpoczął Krysfor Hauser (99; 80,5 m), ruszyła z 8. najazdu. Takowy również obowiązywał do końca konkursu.

Ostatecznie zawody drugi dzień z rzędu zwyciężył Stefan Rainer. Austriak awansował z czwartego miejsca, po skoku na 95 metr. Drugą pozycję wywalczył Francisco Moerth, który po pierwszej serii był siódmy (88; 89 m), natomiast Timon-Pascal Kahofer zakończył konkurs jako trzeci (95,5 m). Kolejno plasowali się Luca Geyer (90.5; 91 m) oraz Marcin Wróbel (90 m).

Warto wspomnieć, iż będący w najlepszej trójce po pierwszej serii Janni Reisenauer i Simon Spiewok , finalnie nie obronili swoich lokat. Austriak oraz Niemiec zajęli ex-aequo szóste miejsce.

Ponadto z powodu nieregulaminowego kombinezonu, zdyskwalifikowany został Clemens Vinatzer.

Top 10 zawodów FIS Cup w Villach

Pełne wyniki

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji – własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać