FIS Cup w Zakopanem: Schuster przed Bachlingerem i Hafnarem!

Za nami pierwszy dzień rywalizacji mężczyzn w ramach zawodów FIS Cup rozgrywanych w Zakopanem na Średniej Krokwi. Na liście startowej widniało 19 reprezentantów Polski. Zapraszamy do podsumowania!

Niklas Bachlinger, Jonas Schuster, Mark Hafnar

Trening

Zwycięzcą pierwszej serii treningowej został reprezentant Słowenii Jan Bombek (105,5m). Był to zarazem najdłuższy skok podczas pierwszego treningu. Drugi wynik uzyskał Włoch Alex Insam (101m), a trzeci Mark Hafnar (102m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to najlepiej z nich zaprezentował Jan Habdas (99,5m), który zajął 11 pozycję. Natomiast pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:
– 69. Jan Galica – 70m

W treningu nie wystartował Polak Stanisław Majerczyk, Austriak David Haagen oraz Rumun Moise Alexandru Folea.

Pierwszy trening przeprowadzono z 18. oraz 17. belki startowej.

Jeśli chodzi o drugi trening, to ponownie zwyciężyl Jan Bombek, uzyskując 102,5 metra. Na drugiej lokacie uplasował się reprezentant Austrii David Haagen (100m), a trzeci wynik uzyskał Słoweniec Patrik Vitez (96m).

Po raz kolejny najlepiej z Polaków spisał się Jan Habdas (100m), który zajął 8 miejsce. Natomiast pozostali zawodnicy zajęli kolejne pozycje:
– 70. Jan Galica – 70,5m

Drugi trening rozegrano z 16. oraz 17. platformy startowej. Nie wystartowali Krzysztof Leja oraz Stanisław Majerczyk.

Konkurs

Jeśli chodzi o konkurs, to liderem po pierwszej serii został Austriak Jonas Schuster (100,5m). Natomiast za nim znalazło się dwóch reprezentantów Słowenii Mark Hafner (98m) oraz Patrik Vitez (98m).

Jak poprzednio – Jan Habdas był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski. Skok na 94 metr pozwolił mu na zajęcie czternastej pozycji. Oprócz tego awans wywalczyli dwudziesty szósty Klemens Joniak (89m), dwudziesty siódmy Jarosław Krzak (90,5m), a ex aequo na dwudziestym dziewiątym miejscu byli Adam Niżnik (91m) z Szymonem Jojko (89m). Kolejne miejsca Polaków:
– 72. Jan Galica – 72m

Ponownie nie wystartował Stanisław Majerczyk. Natomiast zdyskwalifikowani zostali Czech Damian Lasota oraz reprezentant Austrii David Haagen. Pierwsza seria została rozegrana z platformy numer 17. oraz 16.

Triumfatorem sobotniej rywalizacji został Jonas Schuster (96,5m) przed Austriakiem Niklasem Bachlingerem (100,5m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był Mark Hafnar (98m). Tuż za podium uplasował się Niemiec Luca Roth (93 i 99,5m). Włoch Alex Insam (99 i 99,5m) zajął 5 pozycję.

Jan Habdas (93,5m) zakończył zmagania na osiemnastej pozycji. Natomiast dwudziestątą piątą lokatę zajął Klemens Joniak (89,5m). Oprócz tego dwudziesty siódmy był Adam Niżnik (91,5m) przed Szymonem Jojko (89,5m) i Jarosławem Krzakiem (87,5m).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

Zapraszamy również do przeczytania podsumowania porannego konkursu kobiet.

źródło grafiki: Instagram/@schusterjonas_