Igrzyska Europejskie w Zakopanem: Złota Seifriedsberger!

przez Stylowo z Telemarkiem

Dziś, Igrzyska Europejskie przeniosły się do Zakopanego. Jako pierwsze na Średniej Krokwi do rywalizacji przystąpiły kobiety. Dodatkowo, na starcie pojawiło się 37 zawodniczek. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak przebiegały dzisiejsze zmagania, to serdecznie zapraszamy do lektury, szczegóły poniżej!

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Trening

Punktualnie o 15:30 rozpoczął się trening kobiet, rozpoczynający Igrzyska Europejskie w dyscyplinie skoków narciarskich. Zawodniczki oddawały swoje skoki z 24. belki startowej.

W treningu triumfowała Eirin Maria Kvandal, która osiągnęła odległość 96.5 metra. Drugą lokatę zaś objęła Marita Kramer, której odległość wyniosła 95 metrów. Trzecia pozycja natomiast należała do Julii Muehlbacher, która skoczyła na odległość 89 metrów. Dodatkowo, czwarte miejsce należało do Jacqueline Seifriedsberger, która uzyskała rezultat wynoszący 88.5 metra. Top 5 zamykała Thea Minyan Bjorseth. Reprezentantka Norwegii skoczyła na odległość 88 metrów.

Najlepsza z reprezentantek Polski, Nicole Konderla, po skoku na 77.5 metra objęła 20. lokatę.

Seria próbna

Przez załamanie pogody i szalejący wiatr seria próbna rozpoczęła się z 20-minutowym opóźnieniem. Tym razem belka startowa była usytuowana o stopień wyżej, bowiem zawodniczki skakały z 25. platformy.

Podobnie jak w treningu, triumfatorką okazała się Eirin Maria Kvandal, która osiągnęła odległość 87 metrów. Drugą pozycję objęła Nika Kriznar, której odległość wyniosła 92 metry. Trzecią lokatę natomiast zajęły ex aequo Jacqueline Seifriedsberger oraz Chiara Kreuzer. Dodatkowo, ich odległości wyniosły 89.5 metra. Ponadto, piąte miejsce skokiem na 91 metr zapewniła sobie Nika Kriżnar.

Pierwsza seria konkursowa

Zmagania kobiety rozpoczęły o 17:35, czyli z 5-minutowym opóźnieniem. W tym przypadku rywalizacja również odbywała się z 25. platformy startowej.

Pierwszą lokatę dzięki uzyskanej odległości 99 metrów zapewniła sobie Jacqueline Seifriedsberger. Tuż za nią ze skokiem na 97.5 metra uplasowała się Nika Prevc. Trzecią lokatę natomiast objęła Marita Kramer, której próba wyniosła 100 metrów. Czwarta lokata należała do Anny Odine Stroem, która skoczyła na odległość 92.5 metra. Top 5 natomiast zamykała Katra Komar, która wylądowała na odległości 93.5 metra.

Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska pierwszą serię zakończyła na 26. pozycji, uzyskując odległość 75 metrów. Dodatkowo, do serii finałowej zakwalifikowały się aż trzy reprezentantki Polski.

Wyniki pozostałych Polek w pierwszej serii konkursowej prezentowały się następująco :

26. Pola Bełtowska – 75.0 m
27. Anna Twardosz 76.0 m
29. Nicole Konderla – 72.0 m
31. Paulina Cieślar – 72.5 m
33. Wiktoria Przybyła – 69.0 m

Wartym uwagi również jest fakt, iż reprezentantka Norwegii, Kjersti Graesli, nie została dopuszczona do startu w dzisiejszym konkursie.

Seria finałowa

W drugiej serii konkursowej zawodniczki oddawały swoje skoki z 24. oraz 25. platformy startowej.

W całym konkursie to Jacqueline Seifriedsberger okazała się niepokonana. Serię finałową przypieczętowała ona skokiem na odległość 98.5 metra, co dało jej złoty medal Igrzysk Europejskich. Zaledwie o 0.3 punktu za nią znalazła się Nika Prevc, która skokiem na 100.5 metra zapewniła sobie srebrny medal. Ponadto, reprezentantka Słowenii swoim skokiem ustanowiła nowy, letni rekord Średniej Krokwi. Dodatkowo, brąz wywalczyła Marita Kramer, która uzyskała odległość 93.5 metra. Tuż za podium znalazła się Nika Kriżnar, która wylądowała na 98. metrze. Top 5 zamykała Katra Komar. Ta Słowenka w serii finałowej uzyskała odległość, wynoszącą 95.5 metra.

Najlepsza z Polek, Anna Twardosz skokiem na 84. metr zapewniła sobie ostatecznie 25. lokatę.

Najlepsza ,,10″ konkursu indywidualnego kobiet na Średniej Krokwi

Polki podczas drugiej serii dzisiejszego konkursu osiągnęły następujące wyniki :

25. Anna Twardosz – 76.0 m & 84.0 m
26. Pola Bełtowska – 75.0 m & 71.0 m
29. Nicole Konderla – 72.0 m & 72.0 m

Igrzyska Europejskie trwają i wywołują w dalszym ciągu u kibiców wiele emocji. Zapraszamy na dalszą część naszych relacji podczas kolejnych zmagań!

ZOBACZ TEŻ: IGRZYSKA EUROPEJSKIE KRAKÓW-MAŁOPOLSKA 2023: ZAPOZNANIE ZE SKŁADAMI KADR ORAZ HARMONOGRAMEM ZAWODÓW

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać