Skład kadry Polski na zawody na Średniej Krokwi

przez Martyna Okrzesik

Oficjalnie rozpoczynamy Igrzyska Europejskie 2023 w skokach narciarskich! Już dziś odbędzie się rywalizacja kobiet na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem. Dodatkowo Polski Związek Narciarski ogłosił, którzy reprezentanci Polski zaprezentują się w pierwszym konkursie indywidualnym.

Kacper Juroszek, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY POLSKI NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

W efekcie na Igrzyska Europejskie 2023 zgłoszonych zostało sześciu reprezentantów Polski. Przypomnijmy, że każdy kraj może wystawić pięciu zawodników w danych zawodach. W rezultacie zgłoszeni zostali Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Kacper Juroszek. Ostatecznie trener Thomas Thurnbichler podjął decyzję, że na Średniej Krokwi zabraknie Pawła Wąska.

Natomiast już dzisiaj obejrzymy pięć polskich zawodniczek na zakopiańskim obiekcie. W efekcie w skład biało-czerwonej drużyny weszły Nicole Konderla, Anna Twardosz, Wiktoria Przybyła, Pola Bełtowska oraz Paulina Cieślar. Warto wspomnieć, że będą to pierwsze międzynarodowe zawody kobiet pod okiem nowego trenera – Haralda Rodlauera.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech

Wszystkie informacje na temat składów kadr, powodów nieobecności kilku wielkich nazwisk, harmonogramu zawodów oraz cen biletów, zgromadziliśmy w poniższym poście.

SZCZEGÓŁY: IGRZYSKA EUROPEJSKIE KRAKÓW-MAŁOPOLSKA 2023: ZAPOZNANIE ZE SKŁADAMI KADR ORAZ HARMONOGRAMEM ZAWODÓW

Dodatkowo wszystkie transmisje z konkursów skoków narciarskich przeprowadzi Telewizja Polska. Wszystkie konkursy od 17:30 będą dostępne na kanale TVP Sport, a dodatkowo zmagania mężczyzn będzie można obejrzeć również na kanale TVP1.

Już teraz zapraszamy Was na nasz profil na Instagramie (@stylowoztelemarkiem), gdzie będziemy relacjonować Igrzyska Europejskie 2023 spod samej skoczni!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać