Skład kadry Polski na Igrzyska Europejskie 2023

przez Martyna Okrzesik

Polski Związek Narciarski ogłosił skład kadry Polski na Igrzyska Europejskie 2023 w Zakopanem. Zmagania rozpoczną się już 27 czerwca na Średniej Krokwi (HS105). W składzie polskiej drużyny znalazło się sześciu zawodników oraz pięć zawodniczek.

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY CZECH NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie to to multidyscyplinarne zawody sportowe, powołane przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich dla zawodników z całej Europy. Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja jest już trzecim rozgrywanym wydarzeniem tego typu. Premierowe zmagania odbyły się w Azerbejdżanie a konkretnie w Baku (2015 rok), natomiast po raz drugi miały miejsce w Mińsku (2019 rok).

W tym roku będziemy mogli obserwować zmagania w aż w 253 konkurencjach z 29 dyscyplin! W tegorocznym harmonogramie znalazły się również skoki narciarskie. Inne istotne informacje na ten temat przytoczyliśmy w artykule, który znajduje się w linku poniżej.

SZCZEGÓŁY: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kadrę pań, to w jej skład wchodzi pięć zawodniczek. Ostatecznie na Igrzyskach Europejskich 2023 wystartują Nicole Konderla, Paulina Cieślar, Anna Twardosz, Wiktoria Przybyła oraz Pola Bełtowska. Tym samym reprezentacja Polski weźmie udział w konkursie drużyn mieszanych, zaplanowanym na 29 czerwca.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY NORWEGII NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Kadra mężczyzn

Każda drużyna ma prawo wystawić pięciu zawodników w konkursie. W składzie kadry Polski znalazło się aż sześciu reprezentantów. W rezultacie, po konkursie na skoczni normalnej, planowana jest zmiana. Ostatecznie Polskę na Igrzyskach Europejskich 2023 w Zakopanem będą reprezentować Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek.

Kamil Stoch, fot. Vivienne Stycz

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać