Skład kadry Czech na Igrzyska Europejskie 2023

przez Magdalena Rutkowska

Media obiegła kolejna informacja związana z Igrzyskami Europejskimi Kraków- Małopolska 2023! Poznaliśmy skład następnej reprezentacji, której członkowie pojawią w Zakopanem przy okazji największej imprezy sportowej w Polsce. Przypominamy, że zmagania w skokach narciarskich rozpocznie konkurs indywidualny kobiet zaplanowany na 27 czerwca. Kolejnych uczestników wydarzenia w czwartkowe przedpołudnie ujawnili nam Czesi.

Radek Rydl, fot. Martyna Okrzesik

Igrzyska Europejskie to ciesząca się coraz większą popularnością impreza sportowa dla zawodników z całej Europy! Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja jest już trzecim rozgrywanym wydarzeniem tego typu. Premierowe Igrzyska odbyły się w Azerbejdżanie a konkretnie w Baku (2015 rok), natomiast po raz drugi miały miejsce w Mińsku (2019 rok). W tym roku będziemy mogli obserwować zmagania w aż w 253 konkurencjach z 29 dyscyplin! W tegorocznym harmonogramie znalazły się również skoki narciarskie. Inne istotne informacje na ten temat przytoczyliśmy w artykule, który znajduje się w linku poniżej.

ZOBACZ TEŻ: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE JUŻ DOSTĘPNE!

Skład kadry mężczyzn

W tym roku czeski sztab postanowił wysłać do Zakopanego dość zróżnicowanych zawodników. Podczas zmagań na tatrzańskich obiektach będziemy mogli obserwować zarówno Radka Rydla, znanego kibicom z Pucharu Świata ale także zawodników, których występy obserwowaliśmy w zmaganiach niższej rangi. Łącznie wystartuje 5 reprezentantów. Oprócz wspomnianego wcześniej Rydla w składzie znaleźli się także: Benedikt Holub, Krystof Hauser, Daniel Skarka i David Rygl.

Daniel Skarka, fot. Martyna Okrzesik

Skład kadry kobiet

Podczas Igrzysk Europejskich 2023, czeską kadrę kobiet reprezentować będą trzy zawodniczki. Do startu zostały powołane Anezka Indrackova, Karolina Indrackova oraz Klara Urlichova. Dodatkowo przypominamy, że składy wszystkich nacji poznamy nie później niż 2 czerwca!

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY SZWAJCARII NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Na koniec zapraszamy Was na nasze media społecznościowe takie jak: Instagram, Twitter i Facebook.


źródła informacji: własne
źródła grafiki: Martyna Okrzesik, instagram: @/ klara.ulrichova

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać