Skład kadry Szwajcarii na Igrzyska Europejskie 2023

przez Martyna Okrzesik

Poznaliśmy pierwsze składy kadr na Igrzyska Europejskie 2023 Kraków-Małopolska! Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił, że w zmaganiach w Zakopanem wezmą udział dwie zawodniczki oraz trzech zawodników. Rywalizacja rozpocznie się na Średniej Krokwi (27-29.06.2023 r.), natomiast zmagania na Wielkiej Krokwi odbędą się 30 czerwca oraz 1 lipca.

Gregor Deschwanden, fot. Neja Tamshe

igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody sportowe, powołane przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich dla zawodników z całej Europy. Dodatkowo Igrzyska Europejskie 2023 to trzecia edycja tego wydarzenia. Ich pierwsza edycja została rozegrana w Baku w 2015 roku, natomiast w 2019 roku wydarzenie miało miejsce w Mińsku. W zmaganiach weźmie udział 7000 sportowców z 48 krajów w 253 konkurencjach z 29 dyscyplin sportowych. W rezultacie wśród nich znalazły się także konkursy skoków narciarskich na igielicie na skoczniach w Zakopanem. Pełny harmonogram zawodów oraz ceny biletów przedstawiliśmy w poniższym linku.

ZOBACZ TEŻ: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Skład kadry Szwajcarii

W rezultacie w Zakopanem zaprezentuje się pięciu reprezentantów Szwajcarii. W składzie kadry znalazły się dwie kobiety – Emely Torazza oraz Sina Arnet. Natomiast mężczyzn reprezentować będą Gregor Deschwanden, Killian Peier oraz Dominik Peter. Wszystkie drużyny muszą przedstawić swoje składy do 2 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR SZWAJCARII NA SEZON 2023/24

Killian Peier, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: WERNER SCHUSTER I RONNY HORNSCHUH NOWYMI TRENERAMI W NIEMCZECH

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, swiss-ski.ch

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać