Składy kadr Szwajcarii na sezon 2023/24

przez Martyna Okrzesik

Znamy składy kadr Szwajcarii na sezon 2023/24! W strukturze Szwajcarskiego Związku Narciarskiego znalazło się dziesięciu skoczków oraz trzy skoczkinie. Przydział do kadr Szwajcarii został dokonany na podstawie wyników z ostatniego sezonu.

Gregor Deschwanden, fot. Neja Tamshe

Kadry mężczyzn

Mężczyźni zostali podzieleni na aż 4 grupy szkoleniowe. Gregor Deschwanden jako jedyny został nominowany do kadry narodowej, natomiast kadrę A tworzyć będą Simon Ammann oraz Dominik Peter. W rezultacie do kadry B powołanie otrzymało sześciu zawodników – Sandro Hauswirth, Remo Imhof, Juri Kesseli, Killian Peier, Felix Trunz oraz Yanick Wasser. Ostatecznie w kadrze C znalazł się tylko Lean Niederberger.

Remo Imhof fot. Zofia Hunkiewicz

W dalszym ciągu nie znamy nowego głównego szkoleniowca kadry Szwajcarii. Przypomnijmy, że po minionym sezonie 2022/23, Niemiec Ronny Hornschuh zrezygnował ze swojej funkcji, którą pełnił od sezonu 2016/17.

ZOBACZ TEŻ TRENERSKIE ZMIANY PRZED SEZONEM 23/24

Kadry kobiet

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, to powołanie do kadry B uzyskały Sina Arnet oraz Emely Torazza. Natomiast w grupie bazowej znalazła się Rea Kindlimann, która będzie miała zapewniony sprzęt i treningi od federacji.

ZOBACZ TEŻ BERNHARD METZLER NOWYM TRENEREM AUSTRIACKICH SKOCZKIŃ!

Warto wspomnieć także o tym, że swojej dotychczasowej posady w Szwajcarskim Związku Narciarskim zrezygnował Berni Schoedler, który pełnił funkcję dyrektora sportowego ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. W rezultacie 51-latek skupi się tylko pełnieniu roli koordynatora Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w skokach narciarskich.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, swiss-ski.ch

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać