Bernhard Metzler nowym trenerem austriackich skoczkiń!

przez Martyna Okrzesik

Austriacki Związek Narciarski ogłosił nowego trenera austriackich skoczkiń narciarskich. Posadę głównego szkoleniowca kobiet po Haraldzie Rodlauerze przejmie Bernhard Metzler. Austriak dotychczas pracował w niemieckim sztabie prowadzonym przez Stefana Horngachera.

Bernhard Metzler, fot. ÖSV

ZOBACZ TEŻ RODLAUER REZYGNUJE Z FUNKCJI TRENERA AUSTRIACKICH SKOCZKIŃ!

Rezygnacja Haralda Rodlauera

Po finałowym konkursie Pucharu Świata kobiet w Lahti w sezonie 2022/23, Austriacki Związek Narciarski poinformował, że miniony sezon był ostatnim sezonem głównego szkoleniowca austriackiej kadry kobiet. 52-letni Harald Rodlauer, po pięciu latach pracy, postanowił zrezygnować z posady trenerskiej. Pod okiem Rodlauera Kryształową Kulę zdobyły Marita Kramer oraz Eva Pinkelnig. Dodatkowo reprezentantki Austrii trzykrotnie wywalczyły Puchar Narodów.

Bernhard Metzler nowym szkoleniowcem

Zaledwie trzy tygodnie później, Austriacki Związek Narciarski ogłosił, że nowym szkoleniowcem kobiecej kadry skoczkiń zostanie Bernhard Metzler. Dotychczas Austriak przez 4 lata sprawował rolę w niemieckim sztabie, jako asystent trenera głównego – Stefana Horngachera. W rezultacie stanowisko to nie jest obecnie obsadzone. W przeszłości Metzler był także skoczkiem narciarskim, natomiast swoją karierę zakończył w marcu 2004 roku. Austriak siedmiokrotnie punktował w zawodach Pucharu Świata.

ZOBACZ TEŻ TRENERSKIE ZMIANY PRZED SEZONEM 23/24

– ,,Praca z kobietami w skokach narciarskich jest dla mnie szczególnie atrakcyjną ofertą i bardzo świadomie podjąłem decyzję o podjęciu się tego nowego wyzwania. Jestem bardzo ciekawy i bardzo podekscytowany. Myślę, że potencjał w tej dobrze zapowiadającej się dyscyplinie jest szczególnie duży, zwłaszcza wśród Austriaczek” – komentuje Metzler.

Po 20 latach spędzonych w Niemczech, gdzie Metzler kończył szkolenia trenerskie, powraca do Austrii. Tym samym po raz pierwszy będzie pełnił funkcję głównego trenera.

– ,,Widzę w swoim nowym zespole właściwą mieszankę doświadczonych sportowców, którzy już wiele osiągnęli, oraz młodych talentów, którzy dopiero się rozwijają. Można powiedzieć, że praca została wykonana pomyślnie w przeszłości. Myślę, że mogę tutaj szczególnie dobrze wykorzystać swoje mocne strony i że możemy słusznie stawiać sobie jeszcze większe cele” – dodaje nowy szkoleniowiec austriackich skoczkiń.

Bernhard Metzler, fot. DSV

ZOBACZ TEŻ BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

– ,,Metzler ma bardzo dobre wykształcenie, jest zwinny, nastawiony na cel i głodny sukcesu. Wspólnie poświęcamy się teraz licznym sportowym wyzwaniom, które czekają na nas w przyszłości. Z niecierpliwością liczymy na wieloletnią, owocną współpracę” – mówi Mario Stecher, dyrektor sportowy ÖSV ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, twitter.com/Ski_Austria_, skispringen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać