Rodlauer rezygnuje z funkcji trenera austriackich skoczkiń!

przez Martyna Okrzesik

Po finałowym konkursie Pucharu Świata kobiet w sezonie 2022/23, Austriacki Związek Narciarski poinformował, że miniony sezon był ostatnim sezonem głównego szkoleniowca austriackiej kadry kobiet. 52-letni Harald Rodlauer, po pięciu latach pracy, postanowił zrezygnować z posady trenerskiej.

Harald Rodlauer, fot. GEPA Pictures

Harald Rodlauer ogłosił w piątek, bezpośrednio po ostatnich zawodach sezonu w Lahti, że rezygnuje z funkcji głównego trenera kadry kobiet. Współpracę z austriackimi skoczkiniami rozpoczął przed sezonem 2018/2019 i pełnił ją przez pięć sezonów.

Osiągnięcia pod okiem Rodlauera

W ostatnich dwóch latach po Kryształową Kulę sięgały Austriaczki. W cyklu 2021/22 triumf w klasyfikacji generalnej odniosła Marita Kramer, zaś w sezonie 2022/23 najlepsza okazała się Eva Pinkelnig. Dodatkowo Chiara Kreuzer w cyklu 2019/20 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dodatkowo reprezentantki Austrii wywalczyły Puchar Narodów w minionym sezonie, wyprzedzając Niemki oraz Słowenki. Sztuki tej Austriaczki dokonały jeszcze dwa razy, dodatkowo po razie zajęły drugie i trzecie miejsce.

– ,,Gratuluję Evie i wszystkim moim zawodniczkom tego, co osiągnęły w tym roku. To było naprawdę niezwykłe! Dla mnie jednak nadszedł czas, aby powiedzieć: ,,Dziękuję za wszystko, ale to tyle ode mnie.” Miałem zaszczyt doświadczyć niewiarygodnie wielkich sukcesów i wspaniałych chwil jako główny trener i wspólnie wiele osiągnąć. To jest możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy będą działać razem. Chcę, aby każdy mógł dobrze przygotować się na przyszłość z odnoszącym sukcesy i nienaruszonym zespołem. Życzę mojemu następcy wszystkiego najlepszego w realizacji tego zadania” – mówi Harald Rodlauer

W latach 2011-2014 Rodlauer przez trzy lata pełnił funkcję trenera kobiet w Austriackim Związku Narciarskim, gdzie pracował między innymi z Danielą Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger. W międzyczasie był aktywny jako asystent trenera męskiej reprezentacji Austrii pod wodzą Heinza Kuttina. Natomiast Rodlauer nie chciał na razie udzielać żadnych informacji na temat swoich planów na przyszłość. Temat kto powinien zostać następcą, jest obecnie nadal całkowicie otwarty.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, oesv.at

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać