Timi Heiskanen odpuszcza start w Rovaniemi

przez Martyna Okrzesik

Już 14-15 kwietnia na skoczni Ounasvaara (HS100) w fińskim Rovaniemi, odbędą się krajowe mistrzostwa w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Niestety, ze swojego udziału w nich musi zrezygnować niespełna 21-letni Timi Heiskanen.

Timi Heiskanen, źródło: Instagram/@timiheiskanen

Program piątkowych zawodów obejmuje konkursy indywidualne skoków narciarskich kobiet i mężczyzn, które zaplanowano na godzinę 19:00. Warto wspomnieć, że w piątkowym konkursie weźmie udział Janne Ahonen. Natomiast w sobotę rozegrane zostaną skoki oraz bieg do kombinacji norweskiej, w których zaprezentują się także skoczkowie narciarscy, tacy jak m.in. Niko Kytosaho czy Eetu Nousiainen.

ZOBACZ TEŻ SKŁADY KADR SZWAJCARII NA SEZON 2023/24

Timi Heiskanen nie weźmie udziału w zawodach

Timi Heiskanen początkowo startował jako kombinator norweski, gdzie kilkukrotnie startował w zawodach cyklu FIS Youth Cup, a w 2019 roku zadebiutował podczas Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Natomiast od sezonu 2021/22 startuje w międzynarodowych zawodach w skokach narciarskich, gdzie występuje w zawodach FIS Cup oraz w Pucharze Kontynentalnym. Dodatkowo brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów 2022 w Zakopanem. Natomiast latem 2022 został złotym medalistą, w pierwszym w historii konkursie drużyn mieszanych na skoczni normalnej, podczas mistrzostw Finlandii. W sezonie 2022/23 trenował wraz z kadrą młodzieżową reprezentacji Finlandii w skokach narciarskich.

Timi Heiskanen, Jenny Rautionaho, źródło: Instagram/@timiheiskanen

– ,,Niestety muszę odpuścić mój start w Rovaniemi. Tydzień temu pojechałem do szpitala w Kuopio na rezonans magnetyczny kostki. Stara kontuzja się odnowiła, co zakończyło się operacją. Teraz jestem skupiony na nadchodzącym sezonie i nie mogę się doczekać powrotu na skocznię! Dziękuję kibicom za wsparcie” – napisał Fin na swoim profilu na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać