Dobre wieści od Dawida Kubackiego!

przez Martyna Okrzesik

Dawid Kubacki przekazał dobre wieści, na swoim profilu na Instagramie, o stanie zdrowia swojej żony Marty. W rezultacie kobieta opuściła szpital, natomiast teraz czeka ją intensywna rehabilitacja.

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

Dawid Kubacki nie wziął udziału w finałowych zawodach Raw Air w norweskim Vikersund, na skoczni Vikersundbakken (HS240). Dzień później, Dawid Kubacki zamieścił wpis na swoich mediach społecznościowych, w którym wyjaśnił całą sytuację. Niestety, okazało się, że sprawa jest poważna. W rezultacie polski zawodnik zrezygnował ze startów w zawodach Pucharu Świata do końca sezonu 2022/23.

ZOBACZ TEŻ DAWID KUBACKI: ,,JEJ STAN JEST CIĘŻKI”

– ,,Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał wówczas Dawid Kubacki na swoich mediach społecznościowych.

Po prawie miesiącu Marta Kubacka opuściła szpital, a sam Dawid Kubacki zamieścił na swoim profilu na Instagramie następujący wpis:

– ,,Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów! Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie” – napisał Dawid Kubacki na swoim profilu na Instagramie.

Marta Kubacka, Dawid Kubacki, źródło: Instagram/@dawid.kubacki.official

ZOBACZ TEŻ SKŁADY KADR SZWAJCARII NA SEZON 2023/24

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne,Instagram/@dawid.kubacki.official

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać