Skład kadry Norwegii na Igrzyska Europejskie 2023

przez Martyna Okrzesik

Ostatnie reprezentacje ogłaszają składy swoich drużyn na nadchodzące Igrzyska Europejskie 2023 w Zakopanem, które rozpoczną się już 27 czerwca na Średniej Krokwi. Kolejną kadrą, która zatwierdziła swoją reprezentację jest Norwegia. Ostatecznie w zmaganiach weźmie udział pięciu skoczków oraz cztery zawodniczki.

Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY CZECH NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie to to multidyscyplinarne zawody sportowe, powołane przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich dla zawodników z całej Europy. Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja jest już trzecim rozgrywanym wydarzeniem tego typu. Premierowe zmagania odbyły się w Azerbejdżanie a konkretnie w Baku (2015 rok), natomiast po raz drugi miały miejsce w Mińsku (2019 rok).

W tym roku będziemy mogli obserwować zmagania w aż w 253 konkurencjach z 29 dyscyplin! W tegorocznym harmonogramie znalazły się również skoki narciarskie.

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY FINLANDII NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Skład kadry Norwegii na Igrzyska Europejskie

Na obiektach w Zakopanem zaprezentują się cztery reprezentantki Norwegii. Ostatecznie w składzie znalazły się Thea Minyan Bjoerseth, Kjersti Graesli, Eirin Maria Kvandal oraz Anna Odine Strøm. Oznacza to, że norweska drużyna weźmie udział w konkursie drużyn mieszanych, który odbędzie się 29 czerwca na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem.

Jeśli chodzi o kadrę mężczyzn, to Norwegowie na Igrzyska Europejskie wysyłają swój najmocniejszy skład. Na skoczniach w Zakopanem wystartują Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande oraz Bendik Jakobsen Heggli.

Marius Lindvik, fot. Agnieszka Krajewska

Szczegóły dotyczące harmonogramu, biletów jak i całego wydarzenia przedstawiliśmy w poniższym artykule.

SZCZEGÓŁY: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać