Znamy kadrę i nowego trenera Polek na nadchodzący sezon!

przez Magdalena Rutkowska

We wtorkowy wieczór Polski Związek Narciarski zatwierdził skład kadry A kobiet na nadchodzący sezon 2023/2024. Na skutek decyzji związku powstała kadra A, a także grupa bazowa. Oficjalnie został również przedstawiony nowy trener kobiecej kadry. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o tym, które panie będą reprezentowały biało – czerwone barwy i pod czyim nadzorem będą trenować, w tym jak i następnym roku.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech

Kadra A

Do reprezentowania Polski w przyszłym sezonie 2023/2024 została powołana zaledwie jedna zawodniczka. Obyło się bez zaskoczenia, ponieważ jest nią olimpijka z Pekinu – Nicole Konderla. Przypominamy, że Konderla już po raz kolejny znalazła się w głównej kadrze ale pierwszy raz ma miejsca sytuacja, że jest w niej naszą jedyną reprezentantką. Uprzednio Nicole dzieliła miejsce w reprezentacji z Kingą Rajdą, która po minionym sezonie zdecydowała, że kończy swoją sportową karierę.

Anna Twardosz, fot. Dominika Śmiech

Grupa bazowa

Do grupy bazowej w sezonie 2023/2024 należeć będą trzy zawodniczki. Decyzją związku wybrane zostały: Paulina Cieślar, Anna Twardosz a także Wiktoria Przybyła. Warto wspomnieć, że zarówno Paulina Cieślar, jak i Anna Twardosz mają za sobą starty w zawodach najwyższej rangi. Wiktoria Przybyła natomiast, wróciła na skocznię w minionym sezonie po przerwie spowodowanej poważną kontuzją.

Wiktoria Przybyła, fot. Dominika Śmiech

Nowy trener Polek

Duże zmiany wprowadzono również jeśli chodzi o sztab szkoleniowy kobiet. Niedawno internet obiegła informacja o tym, że nowym trenerem Polek ma zostać Austriak – Harald Rodlauer. Dzisiaj ta informacja została potwierdzona. Szkoleniowec będzie odpowiadał oczywiście za poprawę wyników w skokach kobiet ale jego praca nie będzie ograniczała się wyłącznie do kadry głównej.


„Będzie także współpracował ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, w których będzie nadzorował pracę w skokach narciarskich kobiet” – podkreśla Jan Winkiel.

ZOBACZ TEŻ: RODLAUER REZYGNUJE Z FUNKCJI TRENERA AUSTRIACKICH SKOCZKIŃ

Paulina Cieślar, fot. Dominika Śmiech

Poniżej przedstawiamy cały sztab szkoleniowy kobiecych kadr Polski w sezonie 2023/2024:

Harald Rodlauer – trener główny
Stefan Hula – asystent trenera w Szczyrku
Vacat – asystent trenera w Zakopanem
Paulina Węgrzyn – Gębuś – fizjoterapeutka

Osoby współpracujące:

Theresa Koren – fizjoterapeutka
Alois Hasibether – konsultant

Na zakończenie, zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Facebook i Twitter.

Źródła grafiki: Dominika Śmiech
Źródła informacji: własne, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać