Skład kadry Finlandii na Igrzyska Europejskie 2023

przez Martyna Okrzesik

Kolejna reprezentacja ogłosiła swoją drużynę na nadchodzące Igrzyska Europejskie w Zakopanem, które rozpoczną się już 27 czerwca na Średniej Krokwi. Tym razem poznaliśmy skład kadry Finlandii. W rezultacie w wydarzeniu wystartuje czterech zawodników i jedna zawodniczka.

Antti Aalto, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY CZECH NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

Igrzyska Europejskie

Igrzyska Europejskie to to multidyscyplinarne zawody sportowe, powołane przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich dla zawodników z całej Europy. Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja jest już trzecim rozgrywanym wydarzeniem tego typu. Premierowe zmagania odbyły się w Azerbejdżanie a konkretnie w Baku (2015 rok), natomiast po raz drugi miały miejsce w Mińsku (2019 rok).

W tym roku będziemy mogli obserwować zmagania w aż w 253 konkurencjach z 29 dyscyplin! W tegorocznym harmonogramie znalazły się również skoki narciarskie. Inne istotne informacje na ten temat przytoczyliśmy w artykule, który znajduje się w linku poniżej.

SZCZEGÓŁY: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Skład kadry Finlandii

W rezultacie na skoczniach w Zakopanem wystartuje tylko jedna reprezentantka Finlandii – Jenny Rautionaho. Oznacza to, że drużyna Finlandii nie weźmie udziału w konkursie drużyn mieszanych, który zaplanowano na 29 czerwca na Średniej Krokwi.

Jeśli chodzi o skład męskiej drużyny, to Finlandię reprezentować będą Antti Aalto, Eetu Nousiainen, Niko Kytösaho oraz Vilho Palosaari. Przypomnijmy, że Aalto zmagał się z kontuzją pleców, a po finałowych zmaganiach w Planicy, zmuszony był do przejścia operacji.

ZOBACZ TEŻ: ANTTI AALTO PRZESZEDŁ OPERACJĘ KRĘGOSŁUPA

Niko Kytösaho, fot. Neja Tamshe

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Instagram/@olympicteamfinland

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać