Antti Aalto przeszedł operację kręgosłupa

przez Martyna Okrzesik

14 kwietnia na skoczni Ounasvaara (HS100) w Rovaniemi, odbyły się mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich. Niestety, udziału w nich nie mógł wziąć jeden z czołowych fińskich skoczków – Antti Aalto. 28-latek tydzień temu przeszedł operację kręgosłupa.

Antti Aalto, fot. Neja Tamshe

Oprócz Anttiego Aalto, w krajowym czempionacie zabrakło także 21-letniego Timiego Heiskanena z Rovaniemi. Młody Fin również musiał przejść operację, z uwagi na odnowioną kontuzję kostki. Więcej na ten temat, pisaliśmy w poniższym artykule.

Antti Aalto doznał kontuzji pleców podczas jednego z treningów. W rezultacie doszło do małego pęknięcia, w górnej części pleców, w okolicach szyi. Konieczna była operacja, którą 28-latek z Kitee przeszedł tydzień temu. Ostatecznie zabrakło go na starcie krajowych mistrzostw w Rovaniemi.

Powrót do pełni sił ma potrwać około dwóch miesięcy. W tej chwili Aalto może chodzić, ale nie może wykonywać skoków ani ćwiczeń siłowych. Natomiast kontuzja nie powinna mu przeszkodzić w przygotowaniach do kolejnego sezonu. Teraz zawodnika czeka rehabilitacja.

Ostatecznie Antti Aalto w sezonie 2022/23 zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, z dorobkiem 69 punktów. Jego najlepszym wynikiem było 20. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w słoweńskiej Planicy uplasował się na 24. lokacie na skoczni normalnej, natomiast na obiekcie dużym zajął 31. miejsce. W konkursie drużynowym Finlandia została sklasyfikowana na 9. pozycji.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, yle.fi