Konderla, Cembala i Rus zwyciężają Memoriał im. Tadeusza Pawlusiaka!

przez Martyna Okrzesik

28 maja na kompleksie skoczni ,,Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, odbył się Memoriał im. Tadeusza Pawlusiaka, organizowany przez SS-R LZS Sokół Szczyrk z okazji Dnia Dziecka. Zmagania rozegrano na obiekcie HS44 w kategoriach: Chłopiec, Chłopiec Starszy oraz Dziewczynka, a także na skoczni HS75 w kategoriach: Młodzik i Kobiety.

Kompleks skoczni ,,Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, fot. Martyna Okrzesik

Chłopiec

W kategorii Chłopiec wzięło udział 18 zawodników z roczników 2012-2013. Obie serie konkursowe rozegrane zostały z belki numer 23. Ostatecznym triumfatorem rywalizacji okazał się Grzegorz Grzanka z LKS Olimpia Goleszów. Zawodnik poszybował na odległości 43 oraz 41 metrów. Na drugim stopniu podium uplasował się Antoni Kidoń – reprezentant KS Chochołów. Kidoń oddał skoki na linię 42 oraz 43 metra. Brązowy medal wywalczył Paweł Wałach. Skoczek narciarski z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zaprezentował próby na 39.5 oraz 41 metrów. Czwartą pozycję wywalczył Oskar Rączka (38 & 40 m) z KS Chochołów. Natomiast piąty rezultat uzyskał Wiktor Sosna – reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dwukrotnie wylądował na linii 38-metra.

Antoni Kidoń, fot. Martyna Okrzesik
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski

Chłopiec Starszy

W kategorii Chłopiec Starszy wystartowało 34 zawodników z roczników 2010-2011. W obu seriach ocenianych obowiązywała 18. platforma startowa. Triumfatorem niedzielnej rywalizacji został reprezentant LKS Klimczok Bystra – Mateusz Rus. Rus w pierwszej serii oddał skok na 41 metr, natomiast w drugiej próbie osiągnął punkt HS (44 metry). Natomiast na drugim stopniu podium uplasował się Miłosz Malarz (41 & 43 m) z KS Rutkowski. Ostatecznie trzecią pozycję wywalczył Jan Stopka z TS Wisła Zakopane, który dwukrotnie wylądował na linii 39-metra. Kolejne dwie pozycje zajęli reprezentanci TS Wisła Zakopane – Jakub Kozioł (37.5 & 37 m) oraz Szymon Jarosz (37 & 38 m). Dodatkowo ex aequo na piątej pozycji wraz z Szymonem Jaroszem, uplasował się Marian Król (37 & 38 m) z KS Eve-nement Zakopane.

Mateusz Rus, fot. Martyna Okrzesik
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski

Dziewczynka

W kategorii Dziewczynka wystartowało 10 zawodniczek z roczników 2010-2012 z 23. belki startowej. Tego dnia najlepsza okazała się reprezentantka LKS Klimczok Bystra – Lena Bogusz. Zawodniczka poszybowała na odległości 36.5 oraz 38 metrów. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się reprezentantki Słowacji – Zara Zelencik (35.5 & 35.5) z KPSLSK oraz Lucia Siragiova (35 & 35.5 m) z Ski Club Selce. Kolejne dwie pozycje wywalczyła zawodniczka LKS Klimczok Bystra – Julia Fender (33.5 & 34.5 m) oraz reprezentantka KS Chochołów – Emilia Antosz (33 & 33.5 m).

Julia Fender, fot. Martyna Okrzesik
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski

Młodzik

Następnie nadszedł czas na jednoseryjną rywalizację na obiekcie HS75. W rezultacie rozpoczęto od zmagań Młodzików, w których wzięło udział 29 zawodników, z roczników 2008-2009. Ostatecznie najdłuższy skok oddał reprezentant SS-R LZS Sokół Szczyrk – Jakub Cembala, który poszybował na odległość 78.5 metra. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Michał Obtułowicz (72.5 m) z KS Eve-nement Zakopane. Natomiast trzeci rezultat uzyskał Szymon Byrski (70 m) reprezentujący KS Chochołów. W rezultacie kolejne dwa miejsca wywalczyli Jakub Cichowlas (69 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Dawid Dzioboń (68 m) z KS Rutkowski. Zawodnicy oddawali skoki z 10. platformy startowej.

Jakub Cembala, fot. Martyna Okrzesik
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski

Kobiety

Jeśli chodzi o zmagania kobiet, to wystartowało 16 zawodniczek z roczników 2000-2009. Jednoseryjne zmagania przeprowadzono z platformy startowej numer 12.. Ostatecznie zwyciężczynią rywalizacji została Nicole Konderla. Reprezentantka KS AZS AWF Katowice oddała skok na odległość 69 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła zawodniczka na co dzień trenująca kombinację norweską – Joanna Kil. Dwuboistka z KS Chochołów osiągnęła odległość 65.5 metra. Podium uzupełniła Anna Twardosz (63.5 m) z KS AZS AWF Katowice. Warto wspomnieć, że na czwartej pozycji uplasowała się Słowaczka Kira Kapustikova. 14-latka z KPSLSK poszybowała na linię 63-metra. Natomiast piąty wynik należał do Pauliny Cieślar (61.5 m) z KZ AZS AWF Katowice.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech
źródło protokołu: Polski Związek Narciarski

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać