IO w Pekinie: Kolejne kwalifikacje dla Lindvika!

przez Vivienne Stycz

Rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie nie zwalnia tempa. Dziś na Snow Ruyi National Ski Jumping Centre (HS140) odbyły się kwalifikacje do jutrzejszych indywidualnych zmagań. Serdecznie zapraszamy do podsumowania dzisiejszych skoków.

Seria Próbna

Tradycyjnie przed kwalifikacjami odbyła się seria próbna. Zdominował ją Austriak Stefan Kraft (127,5 m). Natomiast za nim znaleźli się Norweg Halvor Egner Granerud (132 m) oraz Niemiec Markus Eisenbichler (127 m).
Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła (122,5 m) zajmujący 8. miejsce.

Kwalifikacje

Gdy wybiła godzina 12:00 (czasu Polskiego) powróciliśmy na skocznię dużą w Pekinie. W czasie kwalifikacji został ustanowiony nowy rekord skoczni, pochwalić się nim może Rosjanin Danil Sadreev, który poleciał aż na 136,5 m.


Kwalifikacje bez dwóch zdań kolejny raz należały do Norwega Mariusa Lindvika (135 m). Za nim znalazł się jego kolega z kadry Halvor Egner Graderud (133,5 m), natomiast Słoweniec Peter Prevc (131 m) uzupełnił podium. Najlepszym z Polaków tym razem okazał się Kamil Stoch (128 m), który ostatecznie zajął 8. lokatę. Cała nasza czwórka reprezentantów wywalczyła kwalifikacje do jutrzejszych zawodów na skoczni dużej.

Miejsca i Odległości Polaków

8. Kamil Stoch- 128 m
22. Dawid Kubacki- 125,5 m
27. Piotr Żyła- 120 m
36. Paweł Wąsek- 117,5 m

Jeśli macie ochotę poczytać o wczorajszych treningach to zachęcamy do kliknięcia tutaj, gdzie znajduje się cała relacja.

Serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie trwania zawodów a teraz Igrzysk znajdziecie tam podsumowania każdego treningu czy konkursu.

Vivienne

Źródło grafiki: Michał Chmielewski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać