Alpen Cup w Kranju: Zawody odwołane!

przez Martyna Okrzesik

Dzisiejsze zawody Alpen Cup kobiet i mężczyzn w słoweńskim Kranju zostały odwołane! Przyczyną decyzji był panujący zbyt silny wiatr. Początkowo zarządzano przerwy oraz przekładano rywalizacje na późniejsze godziny. Niestety, wiatr nie ustępował i ostatecznie zmagania nie doszły do skutku. Rozegrane zostały jednak treningi, w których triumfowali David Haagen i Nika Vetrih.

Skocznia w Kranju (HS109)

Trening mężczyzn

David Haagen został zwycięzcą treningu przed pierwszym konkursem w ramach Alpen Cup w Kranju. Reprezentant Austrii skoczył 107,5 metra. Natomiast o 2,9 punktu za nim uplasował się jego rodak Maximilian Ortner (108m). Trzecią lokatę zajął Słoweniec Mark Hafnar, który oddał najdłuższy skok na 110 metrów! Oprócz tego tuż za nimi sklasyfikowani zostali Austriacy Elias Medwed (97m) oraz Marco Woergoetter (104m).

Trening rozegrano z 7., 8., 10., 11. platformy startowej.

Trening kobiet

Krótkie zmagania zwyciężyła gospodyni – Nika Vetrih. Słowenka wylądowała na 107. metrze. Tuż za nią znalazła się Francuzka Emma Chervet, która skoczyła 104,5 metra. Natomiast jej koleżanka Lilou Zepchi była trzecia. Zawodniczka oddała skok na 97 metrów. Kolejne lokaty zajmowały Lara Logar (97,5 metra) oraz Sina Arnet (98 metrów).

Trening rozegrano z 16. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji&grafiki: własne, skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać