IO w Pekinie: Marius Lindvik ze złotem! Kamil Stoch czwarty

przez Dominika Śmiech

Za nami kolejny konkurs indywidaulny na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Tym razem zawodnicy rywalizowali na skoczni dużej. W rozwinięciu postu dowiecie się jak przebiegała rywalizacja i kto wywalczył miejsce na podium.

Seria próbna

Tradycyjnie przed zawodami odbyła się seria próbna, którą zdominował Ryoyu Kobayashi (136.5 m). Tuż za nim uplasowali się: dwaj Słoweńcy – Lovro Kos (135 m) oraz Peter Prevc (133.5 m), a także Niemiec Markus Eisenbichler (133 m). Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 130.5 metra zajął 11. lokatę.

Konkurs

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się o godzinie 12:00. Nie obyło się oczywiście bez dalekich skoków i ustanowienia nowego rekordu skoczni, który ostatecznie należy do Ryoyu Kobayashiego. Japończyk poszybował na odległość 142 metrów, która zapewniła mu deklasację rywali i prowadzenie w zawodach. Równie świetnym skokiem mógł pochwalić się Norweg Marius Lindvik, który oddał skok na odległość 140.5 metra i tym samym zajmował 2. miejsce. Trzecie miejsce na podium należało do Słoweńca Timiego Zajca (138.5 m). Warto zaznaczyć, iż niewiele do podium, bo jedynie 0.4 punktu brakowało Kamilowi Stochowi (137.5 m). Różnice pomiędzy zawodnikami były bardzo małe, a emocje olbrzymie. Pozytywną wiadomością jest także ta, iż wszyscy reprezentanci Polski awansowali do serii finałowej.

Ostatecznie nowym mistrzem olimpijskim został Norweg, Marius Lindivk (140 m). Srebro zdobył Ryoyu Kobayashi (138 m), a brąz Niemiec, Karl Geiger (138 m). Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch (133.5 m). Pozostałe lokaty zajęli następująco: 5. Markus Eisenbichler (139.5 m), 6. Timi Zajc (130.5 m), 7. Manuel Fettner (134 m), 8. Halvor Egner Granerud (135.5 m), 9. Jan Hoerl (137 m) oraz 10. Peter Prevc (137 m).

Przed nami jeszcze konkurs drużynowy, który odbędzie się w poniedziałek, 14.02.2022. Już dziś zapraszamy wszystkich na relację, która pojawi się na naszej stronie.

Źródło informacji: Własne; Źródło grafiki: Berkutschi