IO w Pekinie: Ryoyu mistrzem olimpijskim. Dawid z brązowym medalem!

przez Vivienne Stycz

Po wczorajszych emocjach związanych z kwalifikacjami, przyszedł czas na pierwszy konkurs indywidualny na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zapraszamy na podsumowanie dzisiejszego emocjonującego konkursu na skoczni normalnej. Dowiecie się kto zdominował zawody oraz jak poradzili sobie nasi reprezentanci!

Seria Próbna

Tradycyjnie przed zawodami odbyła się seria próbna, poprzedzająca dzisiejszą walkę o medale. Wygraną mógł się pochwalić Rosjanin Evgeniy Klimov (96 m). Drugą pozycję zajął zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Norweg Marius Lindvik (102 m). Trzeci był Piotr Żyła (95 m), był on również najlepszym z Polaków.

Konkurs

O godzinie 12:00 rozpoczęliśmy pierwszą serię konkursową, którą bez dwóch zdań zdominował Japończyk Ryoyu Kobayashi (104,5 m). Na drugiej pozycji uplasował się Słoweniec Peter Prevc (103 m), a trzeci był Kamil Stoch (101,5 m).

Cała nasza czwórka awansowała do serii finałowej, w top 10 znalazł się także Dawid Kubacki (104 m), zajmował on bowiem 8 lokatę. Oprócz tego Stefan Hula (103m) sklasyfikowany został na 23. pozycji. Natomiast Piotr Żyła (95m) był dwudziesty siódmy.

Po krótkiej przerwie wróciliśmy na skocznię Olimpijską, aby rozstrzygnąć kto zdobędzie medale. Po kilkunastu minutach już wszystko było wiadome. Złoto powędrowało do tegorocznego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni- Japończyka Ryoyu Kobayashiego (99,5 m). Srebro zdobył Austriak Manuel Fettner (104 m), a brąz dość niespodziewanie ku radości wielu Polaków wygrał Dawid Kubacki (103 m). Kamil Stoch (97,5m) trzeci po pierwszej serii zawody zakończył ostatecznie na 6. pozycji.


Nasi reprezentanci dzisiejszy konkurs z całą pewnością mogą zaliczyć do bardzo udanych. Teraz każdy kibic skoków odlicza do sobotniego konkursu na skoczni dużej, gdzie także na pewno będzie ciekawa walka o medale. Już jutro zawody drużyn mieszanych, na który serdecznie zapraszamy!

Miejsca i Odległości Polaków

3. Dawid Kubacki- 103 m
6. Kamil Stoch- 97,5 m
21. Piotr Żyła- 99 m
26. Stefan Hula- 93,5 m

Serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie trwania zawodów a teraz Igrzysk znajdziecie tam podsumowania każdego treningu czy konkursu.

Vivienne

Źródło grafiki: Michał Chmielewski, berkutschi

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać