IO w Pekinie: Treningi dla Sorschag, Strate i Takanashi!

przez Zofia Hunkiewicz

Wczorajszy dzień był niewątpliwie szczęśliwy dla Słowenek oraz Kathariny Althaus, bowiem to one wywalczyły medale w indywidualnym konkursie. W niedziele panie wzięły udział w sesji treningowej składającej się z trzech skoków. Treningi były niewątpliwie udane dla Sophie Sorchag, Abigail Strate, a także Sary Takanashi. Więcej szczegółów poniżej!

Pierwsza seria treningowa

W pierwszym treningu na starcie stawiły się jedynie dwadzieścia trzy zawodniczki. Najdalej odleciała Sophie Sorschag, która wylądowała na 106. metrze. Tuż za nią uplasowała się Sara Takanashi (99,5 metra) oraz Lisa Eder (96,5 metra).

Polskie skoczkinie plasowały się na 16. oraz 21. miejscu. Nicole Konderla skoczyła 82 metry, natomiast Kinga Rajda 77,5 metra. Ponadto panie odbijały się z 13, 14. oraz 15. platformy startowej.

Druga seria treningowa

Tym razem na starcie pojawiło się dwadzieścia jeden zawodniczek. Ową próbę wygrała Abigail Strate, która skoczyła 99 metrów, co równało się z najdalszym skokiem w tym treningu. Sophie Sorschag po wylądowaniu na 97. metrze zajęła drugą pozycję, natomiast Sara Takanashi trzecią (95 metrów).

W drugim treningu Polkom poszło nieco lepiej, gdyż Kinga Rajda zajęła 16. lokatę (81 metrów), a Nicole Konderla osiemnastą (79 metrów). Niezmiennie skoczkinie odbijały się z 14 oraz 15. platformy startowej.

Trzecia seria treningowa

Ostatni trening był dość krótki, bowiem skoczkiń ubyło i na starcie pojawiło się ich zaledwie dziewiętnaście. Zabrakło m.in. Rosjanek, Niemek czy Słowenek.

Sara Takanashi zwyciężyła ostatnią próbę. Japonka skoczyła najdalej ze wszystkich (99 metrów) uzyskując notę 63,4 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Lisa Eder (93,5 metra), natomiast Abigail Strate trzecie (87 metrów).

Jeśli chodzi o polskie zawodniczki – po podsumowaniu, ten trening był najmniej owocny. Kinga Rajda zajęła 16. pozycję po skoku na 70. metr, a Nicole Konderla siedemnastą (71 metrów). Tym razem panie odbijały się tylko z 14. belki.

Już jutro (07.02.2022) o 12:45 rozpocznie się konkurs drużyn mieszanych. Relację z tych zmagań będziecie mogli również przeczytać na naszej stronie.

Na zakończenie zapraszamy na naszego Twittera, gdzie dowiecie się więcej o zawodach na Igrzyskach Olimpijskich! Nasze inne social media: Instagram i Facebook.

źródło grafiki: Mateusz Chmielewski

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać